Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Little Town Hero (PC)

Little Town Hero

Town

Gra RPG opracowana przez zespół Game Freak, w której trafiamy do wioski nękanej przez przerażające monstra. W trakcie zabawy w Town zajmujemy się przede wszystkim odpieraniem kolejnych ataków potworów.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG

Okładka Little Town Hero (PC)

producent: Game Freak

wydawca: Game Freak

Strona oficjalna

data premiery gry:

16paź2019

Switch

23cze2020

PS4

9lip2020

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Town to gra RPG stworzona przez studio Game Freak – zespół, w którego rozbudowanym portfolio prym wiodą przede wszystkim produkcje spod szyldu Pokemon. Oprócz nich można w nim jednak znaleźć również takie pozycje, jak opracowany z myślą o Game Boyu Advance Drill Dozer, wydany na konsolę Nintendo 3DS Rhythm Hunter: Harmo Knight czy multiplatformowa gra Tembo the Badass Elephant.

Fabuła

Town zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, a dokładnie – do tytułowej wioski przylegającej do potężnego zamku, której mieszkańcy, nieświadomi skrywanego w niej sekretu, cieszą się spokojnym życiem. Kiedy jednak osadę zaczynają atakować przerażające potwory, zamieszkujący ją ludzie muszą za wszelką cenę stawić czoła zagrożeniu.

Mechanika

W grze Town akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Filarem rozgrywki są turowe starcia z wyżej wspomnianymi monstrami, w których bierze udział zarówno prowadzony przez nas śmiałek, jak i pomagający mu wieśniacy. Podczas potyczek gracz musi wykazać się zmysłem taktycznym i umiejętnie dobierać rozkazy wydawane poszczególnym jednostkom, mając na uwadze choćby topografię terenu czy rozmieszczenie budynków. W przerwach pomiędzy kolejnymi pojedynkami można porozmawiać z postaciami neutralnymi, dowiadując się o ich potrzebach oraz trapiących ich problemach.

Kwestie techniczne

Town posiada barwną, trójwymiarową grafikę utrzymaną w stylistyce anime. Zabawa toczy się przy akompaniamencie wpadającego w ucho soundtracku tworzącego atmosferę wielkiej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 98,88 PLN

Klasyfikacja PEGI Little Town Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Little Town Hero

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/10 64-bit
Switch
PS4
PC