Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Fairy Tail (PC)

Fairy Tail

Tradycyjna gra jRPG z widokiem TPP, oparta na mandze o tym samym tytule, która opowiada o losach gildii magów w fantastycznej krainie. W czasie przygody gracze obejmują kontrolę nad grupą czarodziejów. Za opracowanie gry Fairy Tail odpowiada Gust Studios.

RPG | TPP | fantasy | turowe | manga i anime | jRPG

Okładka Fairy Tail (PC)

producent: Gust

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

data premiery gry:

25cze2020za 127dni

PC PS4 Switch

Fairy Tail to gra jRPG będąca adaptacją popularnej mangi i anime o tym samym tytule. Za opracowanie produkcji odpowiada Gust Studios. Wydania podjęło się natomiast Koei Tecmo.

Fabuła

Opowieść zawarta w Fairy Tail skupia się na członkach tytułowej gildii magów działającej w miasteczku Magnolia Town.

Całość przygody opiera się na typowym schemacie: otrzymujemy prośbę od okolicznej ludności, a w nagrodę za jej spełnienie wzrasta nasza pozycja w gildii.

Mechanika

Fairy Tail zalicza się do klasycznych przedstawicieli gatunku jRPG. W czasie przygody gracz eksploruje świat gry, rozmawia z postaciami niezależnymi, wykonuje powierzone im zadania oraz toczy walki prowadzone w trybie turowym.

Łącznie w grze występuje kilkanaście znanych z mangi postaci, nad którymi gracz może objąć kontrolę. Między członkami ekipy tworzą się relacje; ich siła zależy od tego, jak często są razem w drużynie. Dodatkowo każda postać posiada własny zestaw strojów, które można zmieniać.

Walka prowadzona jest w trybie turowym, opartym na systemie komend. Oznacza to, że gracz kontroluje członków drużyny pośrednio, wydając odpowiednie polecenia. Potyczki mają charakter strategiczny. Każdy bohater może rzucać czary tylko jeśli posiada odpowiednią liczbę specjalnych punktów. Dodatkowo istnieje także możliwość wykonywania kombinacji magicznych ataków.

Gildia oraz całe miasto rozwijają się wraz z postępami w rozgrywce. Z czasem gracz otrzymuje między innymi dostęp do lepszego asortymentu w sklepach oraz może postawić laboratorium badawcze.

Kwestie techniczne

Fairy Tail oferuje grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fairy Tail

16+

PC
PS4
Switch