Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2009, 08:30

Microsoft zapowiada pierwsze rozszerzenie do Halo Wars

W przeciągu kilku najbliższych tygodni w ofercie serwisu Xbox Live opublikowane zostanie pierwsze rozszerzenie do hitowej strategii czasu rzeczywistego Halo Wars, poinformował koncern Microsoft, potwierdzając tym samym wypowiedzi producenta gry, Jasona Pace’a.

W przeciągu kilku najbliższych tygodni w ofercie serwisu Xbox Live opublikowane zostanie pierwsze rozszerzenie do hitowej strategii czasu rzeczywistego Halo Wars, poinformował koncern Microsoft, potwierdzając tym samym wypowiedzi producenta gry Jasona Pace’a. Produkt rozbuduje dzieło studia Ensemble o nowe tryby przeznaczone do rozgrywek toczonych w ramach multiplayera oraz zestaw dodatkowych Osiągnięć. Publikacja została opracowana przez studio Robot Entertainment, założone przez byłych pracowników zlikwidowanego Ensemble Studios.

Microsoft zapowiada pierwsze rozszerzenie do Halo Wars - ilustracja #1

Zrzut ekranu prezentujący zmagania w trybie Reinforcement

W skład DLC noszącego tytuł Strategic Options wejdą trzy nowe wariacje na temat rozgrywki sieciowej. Keepaway Mode będzie tak po prawdzie nieco zmodyfikowaną wersją znanego i lubianego Capture the Flag. Zadaniem mierzących się graczy będzie w tym przypadku przejęcie jednostki Forerunner Sentinel, za co przyznawane będą oczywiście punkty. Zdobycie przez jedną z walczących stron trzech pojazdów oznaczać będzie zwycięstwo. Nie będzie to jednak na tyle proste, na ile się wydaje – utrata Sentinela może bowiem nastąpić dosłownie w każdej chwili.

W Tug of War naszym zadaniem będzie stworzenie armii zdecydowanie silniejszej od tej, jaką dysponuje przeciwnik. Będzie można tego dokonać na kilka różnych sposobów. Najskuteczniejszym wydaje się być oczywiście podjęcie walki i wyeliminowanie kilku wrogich oddziałów, co wywinduje nasze wojsko na fotel lidera. W tym trybie rozgrywki wieloosobowej równie ważne co rozwój wojska będzie dbanie o nieustanną rozbudowę naszej bazy. Punktowane będą wszystkie wymienione elementy.

Ostatnim z trybów, które wejdą w skład Strategic Options, jest Reinforcement Mode. W tym przypadku niezwykłość rozgrywki będzie polegać na konieczności szybkiego reagowania na nieustannie zmieniające się warunki na polu bitwy. Stanie się to głównie za sprawą otrzymywania falami coraz to nowszych jednostek. Walkę wygra oczywiście ten gracz, który prędzej opanuje sytuację, a następnie wykorzysta w należyty sposób losowo podsuwane pojazdy, prawidłowo planując wszystkie posunięcia w ramach starcia.

W ramach rozszerzenia zawarte zostaną również cztery nowe Osiągnięcia, bezpośrednio powiązane z każdym z wyżej opisanych trybów rozgrywki wieloosobowej. W sumie będą one warte 100 punktów GS. W niedługim czasie ujawnione zostaną dodatkowe informacje na temat rozszerzenia, w tym data jego premiery oraz cena.

Halo Wars to najlepiej sprzedająca się strategia czasu rzeczywistego wydana z myślą o konsolach nowej generacji. Do połowy marca nabyło ją aż milion posiadaczy Xboksa 360. W chwili obecnej sprzedaż kształtuje się na poziomie około 1,1 miliona egzemplarzy (według nieoficjalnych danych VGChartz.com). Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem nie tylko ze strony fanów, ale również krytyków, którzy przyznawali dziełu Ensemble Studios noty na poziomie 82%.