Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2009, 18:39

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Beta Starcrafta II już w przyszłym tygodniu?

Wygląda na to, że już za kilka dni możemy się spodziewać pierwszych kluczy do bety oczekiwanego z niecierpliwością StarCrafta II. Wszystko wskazuje jednak na to, że pierwszeństwo w testowaniu najnowszego dzieła Blizzarda otrzymają azjatyccy gracze.

W Internecie pojawiły się kolejne informacje na temat bety StarCrafta II. Wszystko wskazuje jednak na to, że pierwszeństwo w testowaniu najnowszego dzieła Blizzarda otrzymają azjatyccy gracze.

Beta Starcrafta II już w przyszłym tygodniu? - ilustracja #1

Trzy chińskie strony fanowskie traktujące o jednym z najlepszych RTS-ów w historii poinformowały, że już w przyszłym tygodniu rozpoczną proces wydawania kluczy do bety. Informacja jest o tyle prawdopodobna, że wszystkie trzy serwisy są stronami oficjalnie zatwierdzonymi przez Blizzarda i wszystkie podały tę samą informację w tym samym czasie.

Co więcej, Community Manager jednej z nich w wywiadzie dla Starcraftwire.net przyznał, że jest szansa na to, że klucze pojawią się w sieci przed początkiem maja. Z jego słów wynika, że użytkownicy strony sc2p.com będą musieli się wykazać pewnego rodzaju aktywnością, aby otrzymać dostęp do bety StarCrafta II. Na razie nie wiadomo jednak, o co miałoby konkretnie chodzić. Rozmówca Starcraftwire.net nie chciał tego ujawnić, zasłaniając się stwierdzeniem, że wcześniej musi zatwierdzić ją Blizzard. Można jednak wywnioskować, że klucze zostaną rozdane przy okazji zorganizowania jakiegoś konkursu.

Informacje należy traktować w charakterze plotki do czasu, kiedy nie uzyskamy oficjalnego potwierdzenia od amerykańskiej firmy. Z drugiej jednak strony serwis sc2p.com cieszy się dość dużą popularnością i zaufaniem społeczności graczy StarCrafta i trudno uwierzyć, by tym razem publikował niesprawdzone informacje w tak ważnej kwestii.

Próżno na razie szukać informacji o anglojęzycznych stronach fanowskich, które w najbliższym czasie miałyby oferować podobne atrakcje dla swoich użytkowników. Wybór azjatyckiego rynku przez Blizzarda nie może jednak dziwić. Kultowa pierwsza część wyprodukowana przez tę firmę przeszło 10 lat temu cieszy się w Azji niebywałą popularnością, a w Korei Południowej StarCraft traktowany jest niemal jak sport narodowy.