Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2007, 15:01

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Maxis potwierdza: Spore trafi na konsole

Informacje o tym, że Spore trafi nie tylko na PC, lecz także na konsole krążyły po sieci już od bardzo dawna. W ubiegłym roku wydawca gry, Electronic Arts, stwierdził, że wszystkie tego typu wiadomości to spekulacje, nie wykluczając jednak, że produkcja w późniejszym terminie trafi na inne platformy sprzętowe.

Informacje o tym, że Spore ukaże się nie tylko na PC, lecz także na konsole, krążyły po sieci już od bardzo dawna. W ubiegłym roku wydawca gry, Electronic Arts, stwierdził, że wszystkie tego typu wiadomości to spekulacje, nie wykluczając jednak, że produkcja w późniejszym terminie trafi na inne platformy sprzętowe. Jakiś czas później nastąpiła zmiana w planach EA – w lutym dowiedzieliśmy się, że Spore powstaje równolegle w wersji na PC i NDS. W trakcie Games Convention potwierdzono fakt wydania gry na inne konsole.

Maxis potwierdza: Spore trafi na konsole - ilustracja #1

Podczas pokazu, który odbył się w ramach lipskiej imprezy, Patrick Buechener z Maxis zapytany przez reporterów serwisu Eurogamer o tę kwestię odpowiedział, że gra trafi na inne platformy, ale później niż wersje na PC i NDS.

Przypominamy, że Spore jest dziełem Willa Wrighta, twórcy między innymi Simsów. Gra pozwoli na stworzenie i pokierowanie rozwojem własnej cywilizacji. Pomożemy jej ewoluować, objąć kontrolę nad zamieszkiwanym globem, a w późniejszej fazie rozgrywki wyruszyć na podbój kosmosu. Zainteresowanych tematem odsyłamy na łamy naszej encyklopedii. Zapraszamy także do zapoznania się z wrażeniami Shucka, który w trakcie Games Convention miał okazję uczestniczyć w prezentacji Spore.

Produkcja w wersji na PC i NDS powinna ukazać się wiosną przyszłego roku.