Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2005, 12:03

autor: Kamen

Madden NFL 06 – ruszyła oficjalna strona

Korporacja Electronic Arts poinformowała, że oficjalna witryna internetowa, w całości dedykowana kolejnej odsłonie cyklu Madden NFL, została uruchomiona. Strona przede wszystkim zawiera podstawowe informacje o grze, galerię zrzutów ekranowych, zwiastuny filmowe oraz dział download.

Korporacja Electronic Arts poinformowała, że oficjalna witryna internetowa, w całości dedykowana kolejnej odsłonie cyklu Madden NFL, została uruchomiona. Strona przede wszystkim zawiera podstawowe informacje o grze, galerię zrzutów ekranowych, zwiastuny filmowe oraz dział download, z którego jak na razie można pobrać jedynie tapety na pulpit.

Madden NFL 06 – ruszyła oficjalna strona - ilustracja #1

Madden 06 to pierwsza edycja legendarnej sportowej serii Madden NFL, która została zrealizowana na zasadach wyłączności, zgodnie z umową zawartą pomiędzy koncernem Electronic Arts, a ligą NFL. Jak co roku zespół programistów z EA Tiburon dokonał szeregu zmian w oprawie audiowizualnej, dopracował animacje i poszerzył listę możliwych ruchów zawodników. Jednakże, poza tymi kosmetycznymi zmianami, totalnie przebudowano mechanikę rozgrywki, rozwijając aspekt gry, który de facto od 10 lat nie zmienił się w serii Madden - atak. W poprzednich edycjach, 2005 czy 2004, starano się dopracować elementy defensywne, tzn. wszelkiego rodzaju bloki, formacje obronne czy zderzenia i przepychanki graczy na boisku. Tu zaś na pierwszy plan wyłonił się rozgrywający (quarterback) oraz podania piłki do zawodników grających w ataku. Zgodnie z opiniami autorów, w Madden NFL 06, około 70-80% czasu spędzamy na rozgrywce w ataku, zaś tylko 20-30% na obronie.

Madden NFL 06 – ruszyła oficjalna strona - ilustracja #2

Wedle informacji jednego z największych światowych sprzedawców gier – sieci GameStop, Madden NFL 06 zadebiutuje na rynku amerykańskim już 8 sierpnia bieżącego roku. Wówczas zagramy w niego na komputerach klasy PC oraz konsolach PS2, XBox, NGC. Natomiast 30 września ukaże się edycja dedykowana NDS. W planach są także wersje na konsole PSP oraz Xbox 360, jednak dotychczas nie sprecyzowano ich daty premiery.