Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2007, 14:16

autor: Metatron

Kolejna kampania reklamowa w Counter-Strike rusza już wkrótce

O tym, że w grze Counter-Strike pojawią się reklamy, informowaliśmy was już w grudniu. Teraz o całej sprawie znów zrobiło się głośno, a my możemy podać już więcej szczegółów.

Temat reklam w grze Counter-Strike pojawiał się na naszych łamach już kilkukrotnie: między innymi tu i tu. Tym razem znów powraca, a to za sprawą promocji pewnego filmu.

Kampania reklamowa przygotowana zostanie przez firmy IGA oraz Mediacom i promować będzie premierę płyty DVD z filmem Smokin’ Aces (As w rękawie). Plakaty „rozwieszone” zostaną na różnych poziomach gry, a łączny czas ich pokazywania wynosić będzie pięć miliardów minut w miesiącu.

Kolejna kampania reklamowa w Counter-Strike rusza już wkrótce - ilustracja #1

Autorzy kampanii uważają, że gracze w Counter-Strike’a należą do dokładnie takiej grupy demograficznej, do jakiej chcą dotrzeć i że właśnie gra jest najlepszym medium, by to uczynić. „Gracze są znani ze swojej nieprzewidywalności – komentuje Justin Townsend, szef IGAale dzięki ostrożnym kontekstowym działaniom w miejscu, w którym gra spotyka się z branżowymi markami i ich wartościami, stworzyliśmy fantastyczną kampanię, na którą gracze z pewnością odpowiedzą. Nasze badania wykazały, że pragną oni obecności rzeczywistych marek w świecie gry”.

Czy inne gry Valve, które dopiero mają się ukazać (m.in. Half-Life 2: Episode Two, Portal, Team Fortress 2) również zawierać będą reklamy? Producent nie wypowiada się na ten temat, ale w świetle powyższych informacji nie jest to wykluczone.