Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2008, 11:59

Kilka detali dotyczących gry Star Wars: The Force Unleashed w wersji na konsolę Wii

Dla miłośników uniwersum Gwiezdnych Wojen i jednocześnie posiadaczy choć kilku konsol ten rok zapowiada się bardzo owocnie, bowiem nadchodząca wielkimi krokami gra Star Wars: Unleashed niemal na każdej z platform będzie dość mocno różniła się sposobem rozgrywki.

Dla miłośników uniwersum Gwiezdnych Wojen ten rok zapowiada się bardzo owocnie, bowiem wielkimi krokami nadchodzi premiera gry Star Wars: The Force Unleashed. Na dodatek niemal na każdej z platform będzie dość mocno różniła się sposobem rozgrywki. Oczywiście pomijając wersje na Xboxa 360 i PlayStation 3, które będą najprawdopodobniej identyczne. Jednakże w przypadku DSa, PSP czy Wii sprawa nie jest tak jednoznaczna. Tym bardziej powinny ucieszyć nas informacje, które zaprezentował magazyn GameInformer, a które dotyczą kilku charakterystycznych cech nowych Star Warsów w wersji na konsolę Wii.

  • Aby zaatakować mieczem świetlnym będziemy wymachiwać wiilotem. Nie wystarczy jednak bezsensowne machanie, bowiem liczyć się będzie kierunek ruchu. Niestety nie dotyczy to siły uderzenia, która nie będzie przenoszona w skali 1:1.
  • Używając mocy również będziemy zmuszeni wykonywać odpowiednie gesty. Na przykład, aby wykorzystać umiejętność Force Push trzeba wykonać ruch nunchakiem do przodu i jednocześnie przytrzymać wciśnięty trigger.
  • Krome Studios ciągle przygląda się jeszcze lepszym możliwościom wykorzystania sterowania, stale je dopracowując.