Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2008, 09:17

autor: artoor

GTA na Wii pod koniec 2009 roku?

Jedną z większych niespodzianek tegorocznych targów E3 była zapowiedź popularnej serii Grand Theft Auto w wersji na przenośną konsolę Nintendo DS. Czegoś więcej na ten temat starał się dowiedzieć redaktor MTV Multiplayer w rozmowie przeprowadzonej z Reginaldem Fils-Aime – prezesem północnoamerykańskiego oddziału Nintendo.

Jedną z większych niespodzianek tegorocznych targów E3 była zapowiedź popularnej serii Grand Theft Auto w wersji na przenośną konsolę Nintendo DS. Czegoś więcej na ten temat starał się dowiedzieć redaktor MTV Multiplayer w rozmowie przeprowadzonej z Reginaldem Fils-Aime – prezesem północnoamerykańskiego oddziału Nintendo. Na większość stawianych mu pytań nie padła konkretna odpowiedź. Jak podkreśla Fils-Aime, jeszcze nie wie z czym dokładnie ma do czynienia, jest jednak pewien sukcesu GTA: Chinatown Wars w kieszonkowej edycji.

W końcowej fazie rozmowy, Fils-Aime zapytany został o plany wydania gry na drugą z platform Nintendo – Wii, na co odpowiedział, że wszystko zależne jest od decyzji producenta (Rockstar) oraz wydawcy (Take Two). Sam nie ukrywa, że ucieszyłby się z takiego obrotu sprawy. Nieco więcej dowiadujemy się na temat wersji na Wii dzięki informacjom podanym przez francuski serwis INpact Virtuel. Autor newsa pisze w nim, że edycja dedykowana konsoli Wii faktycznie powstaje i wykorzystuje silnik zastosowany w San Andreas na PlayStation 2. Gra ma zostać zapowiedziana przyszłą wiosną, a trafi do sklepów pod koniec 2009 roku – to wszystko.

Jeśli informacje się sprawdzą, właściciele platform Nintendo Wii będą mieli ogromną niespodziankę. Pozostaje nam czekać na to co przyniosą nam kolejne miesiące.