Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2009, 10:08

autor: Maciej Śliwiński

Gameplay i pierwsze utwory z DJ Hero

Do tej pory Activision Blizzard był dość oszczędny w przekazywaniu graczom informacji na temat zapowiedzianej pod koniec ubiegłego roku, kolejnej gry muzycznej – DJ Hero. Z pomocą graczom przyszedł brytyjski magazyn Game Informer, który w ostatnim numerze publikuje obszerny materiał dotyczący tej produkcji.

Do tej pory Activision Blizzard był dość oszczędny w przekazywaniu graczom informacji na temat zapowiedzianej pod koniec ubiegłego roku, kolejnej gry muzycznej – DJ Hero. Z pomocą graczom przyszedł amerykański magazyn Game Informer, który w ostatnim numerze publikuje obszerny materiał dotyczący tej produkcji.

Dzięki amerykańskim dziennikarzom poznaliśmy przede wszystkim tajniki sterowania nową muzyczną grą, nad którą pracuje studio FreeStyleGames. Samo narzędzie do kontroli nad DJ Hero zostało zaprezentowane kilka tygodni temu, jednak nie podano wtedy informacji dotyczących jego użytkowania. Dziś wiemy, że sam gameplay będzie dość podobny do tego znanego z serii gier Guitar Hero.


Gameplay i pierwsze utwory z DJ Hero - ilustracja #1


Sterowanie DJ Hero będzie się odbywać się za pomocą specjalnego gramofonu. Sekwencje kolejnych tonów, które będziemy musieli za jego pomocą odtworzyć, będą przewijały się na ekranie od góry do dołu. Za odegranie konkretnego tonu odpowiadać będą trzy przyciski widoczne na zdjęciu kontrolera. Dodatkowo większość piosenek będzie wymagała również scratchowania płytą – ta funkcja zostanie odpowiednio oznaczona na ekranie gry. Wprowadzono też możliwość zapętlania wcześniej nagranych sekwencji. Leworęcznych graczy ucieszyć powinna informacja, że dołączony do gry wirtualny gramofon będzie można przystosować do ich potrzeb.

Poza samym mikserem, z grą dostaniemy również miniaturowy crossfader w matowozłotym odcieniu. Za pomocą kilku umieszczonych na nim suwaków, będziemy płynnie sterować przejściami między poszczególnymi dźwiękami. Na crossfaderze znajdzie się również zestaw przycisków znanych z klasycznych padów do konsol, ukryty pod klapką na górze urządzenia. Cały zestaw możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Gameplay i pierwsze utwory z DJ Hero - ilustracja #2

Razem ze szczegółami dotyczącymi samej rozgrywki, Game Informer podał również listę sześciu piosenek, które dostępne będą w DJ Hero. Opublikowane zestawienie to mush-up’y, czyli umiejętnie zmiksowane ze sobą utwory w celu uzyskania nowej, spójnej kompozycji. Trzeba przyznać, że Activision zadbało o różnorodność elektronicznych brzmień. W DJ Hero będziemy miksować hity takich gwiazd, jak: Gorillaz, KRS-One, Eric Prydz czy Herbie Hancock. Jednym słowem, klasyka. Lista sześciu mash-up’ów poniżej:

  • Gorillaz' "Feel Good Inc." vs. Marvin Gaye "I Heard It Through the Grapevine"
  • Chuck Brown & The Souls Searchers' "Bustin' Loose" vs. The Zombies' "Time of the Season" (DJ Shadow Mix)
  • David Bowie's "Let's Dance" vs. KRS-One's "Jack of Spades" (DJ Shadow Mix)
  • Nirvana's "All Apologies" vs. Rick James' "Give It to Me Baby" (DJ Shadow Mix)
  • Jurassic 5's "Jayou" vs. Herbie Hancock's "Rockit"
  • Tears for Fears' "Shout" vs. Eric Prydz' "Pjanoo"

Na uwagę zasługuje między innymi fakt, że część utworów została przygotowana przez DJ Shadowa, legendę światowego turntablizmu. Poza tymi piosenkami, w grze dostępne będą również nieznane dotąd nagrania innych znanych wykonawców: Beastie Boys, Beck oraz Blondie.

DJ Hero trafi do sprzedaży po tegorocznych wakacjach. Gra zostanie wydana na konsole marki PlayStation, Xboxa 360 oraz Nintendo Wii.