Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2009, 09:10

autor: Dorota "vampire" Drużko

Kolejne gry na podstawie Dragon Balla w drodze

Już niedługo fani Dragon Balla doczekają się dwóch kolejnych gier bazujących na mandze Akiry Toriyamy - Dragon Ball World: Big Adventure i Dragon Ball Z: Raging Blast. Niestety póki co nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na ich temat, a jedyne dostępne materiały ograniczają się do skanów z japońskich magazynów.

Już niedługo fani Dragon Balla doczekają się dwóch kolejnych gier bazujących na mandze Akiry Toriyamy - Dragon Ball World: Big Adventure i Dragon Ball Z: Raging Blast. Niestety póki co nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na ich temat, a jedyne dostępne materiały ograniczają się do skanów z japońskich magazynów. Wiadomo tylko, że pierwsza z nich tworzona jest wyłącznie z myślą o Wii i sądząc po skanach zamieszczonych w serwisie Wiiz przedstawiać będzie wydarzenia znane z pierwszej serii anime, a więc od podróży młodego Goku i Bulmy w poszukiwaniu Smoczych Kul, przez starcie z Armią Czerwonej Wstęgi (Red Ribbon Army) aż do z konfrontacji z Piccolo. Wygląda na to, że w grze pojawią się elementy typowe dla dwuwymiarowej platformówki i trójwymiarowej bijatyki.

Kolejne gry na podstawie Dragon Balla w drodze - ilustracja #1

Z kolei w serwisie Xbox Evolved możemy znaleźć strony magazynu przedstawiające screenshoty z Dragon Ball Z: Raging Blast. Gra ukaże się na Xboxie 360 oraz PS3 i jak widać pod względem oprawy graficznej przypominać ma Burst Limit. Prawdopodobnie będzie to bijatyka w stylu znanej ze starszych konsol serii Budokai Tenkaichi co sugeruje ucięty napis „parking!” (japoński tytuł cyklu to Sparking!).