Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2007, 11:01

autor: Jiker

Final Fantasy Tactics na Nintendo DS - nowe informacje

Pierwsze informacje na temat kontynuacji Final Fantasy Tactics Advance – jednej z najlepszych gier na przenośnego Game Boy Advance – przekazaliśmy Wam pod koniec zeszłego roku. Dzisiaj, za sprawą japońskiego Jump Magazine, możemy przedstawić kolejne.

Pierwsze informacje na temat kontynuacji Final Fantasy Tactics Advance – jednej z najlepszych gier na przenośnego Game Boy Advance – przekazaliśmy Wam pod koniec zeszłego roku. Dzisiaj, za sprawą japońskiego Jump Magazine, możemy przedstawić kolejne.

Okazuje się, że ten swoisty sequel, noszący tytuł Final Fantasy Tactics A2: The Sealed Grimore, rzeczywiście rozwinie wątki fabularne, z którymi mogliśmy się zapoznać w trakcie pierwszej wycieczki po tajemniczym świecie Ivalice. Podobnie jak wtedy, tak i teraz zostanie on ukazany za pomocą dwuwymiarowej, ręcznie rysowanej grafiki. Zmianie ulegnie jednak system rozgrywki, który według zapewnień Square Enix, producenta serii, będzie się charakteryzował jeszcze większą liczbą cech typowych dla pozycji strategicznych. Próżno jednak szukać jakichś szczegółowych informacji na ten temat we wspomnianym już wyżej Jump Magazine.

Nakreślone zostały z kolei portrety psychologiczne dwóch głównych bohaterów Final Fantasy Tactics A2: The Sealed Grimore. Adel jest młodą dziewczynką trudzącą się łowiectwem. Jej przyjaciele określają ją mianem „Cat Adel”. Dlaczego? Square Enix niestety nie wyjaśnia tej kwestii. Luso jest natomiast zwykłym, uczącym się chłopcem. Dodatkowo strasznie boi się wszelkich duchów i zjaw. Jego najważniejszą cechą jest ta, że za każdym razem pcha się niepotrzebnie w liczne kłopoty.

Kontrolę nad opisanymi wyżej bohaterami przejmiemy w momencie, gdy zostaną przeniesieni do niesamowitego i niebezpiecznego świata Ivalice. Tak więc podobnie jak to było w przypadku Final Fantasy Tactics Advance, tak też w Final Fantasy Tactics A2: The Sealed Grimore podróżować będziemy pomiędzy dwoma kraina – realną oraz magiczną. Rozwiązanie głównej zagadki wiązać się będzie oczywiście z dogłębnym poznaniem tej drugiej.

Więcej informacji na temat Final Fantasy Tactics A2: The Sealed Grimore ujawnionych zostanie już wkrótce. Gra zostanie wydana na konsolę Nintendo DS. Na koniec przypomnijmy jeszcze, że seria Final Fantasy Tactics zapoczątkowana została na PlayStation w roku 1997. Obecnie trwają pracę nad przeniesieniem pierwszej, legendarnej już odsłony FFT na przenośne PSP.