Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2005, 16:05

Fable: The Lost Chapters również dla konsoli Xbox

Pod koniec kwietnia bieżącego roku wspominaliśmy o plotkach związanych z opublikowaniem rozszerzonej wersji gry Fable również na konsolę Xbox. Wówczas nikt z przedstawicieli Lionhead Studios nie dementował tych rewelacji. Od tamtej pory minęło sporo czasu i dopiero przed kilkoma dniami okazało się, że Fable: The Lost Chapters będzie dostępny dla posiadaczy konsoli firmy Microsoft.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku wspominaliśmy o plotkach związanych z opublikowaniem rozszerzonej wersji gry Fable również na konsolę Xbox. Wówczas nikt z przedstawicieli Lionhead Studios nie dementował tych rewelacji, a sam Peter Molyneux stwierdził, iż istnieje możliwość takiego wydania. Od tamtej pory minęło sporo czasu i dopiero przed kilkoma dniami okazało się, że Fable: The Lost Chapters będzie dostępny dla posiadaczy konsoli firmy Microsoft.

Fable: The Lost Chapters również dla konsoli Xbox - ilustracja #1

Informacja pochodzi z pewnego źródła, bo z oficjalnej strony konsoli Xbox. Gra trafi na półki sklepowe jesienią, a sprzedawana będzie w atrakcyjnej cenie 19.99 dolarów.

Fable: The Lost Chapters rzuca nas w świat Albionu, świat, w którym wszelkie podejmowane przez prowadzoną postać decyzje wpływają nie tylko na nasze umiejętności, wygląd czy moralność. Wpływają one również na całe nasze otoczenie - każda osoba, którą uleczymy, każdy kwiat, który zerwiemy, wreszcie każdy potwór którego zabijemy odmieni Albion na zawsze. To właśnie w naszej mocy jest określenie drogi życiowej bohatera, począwszy od lat dziecięcych, poprzez dorosłość, aż po dostojną starość. I to właśnie od naszych poczynań zależy, czy nasza postać będzie opiewana w legendach czy też zagubi się w mrokach pamięci ludzkości, nie warta nawet jednej wzmianki. Wśród takich wyborów znajduje się także wybór ściezki moralności - to gracz decyduje czy bohater zostanie praworządnym mieszkańcem Albionu czy też może przejdzie na stronę zła i będzie siać postrach wśród swoich ziomków.

Więcej informacji na temat Fable: The Lost Chapters uzyskasz z naszej Encyklopedii.