Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 12:04

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Fable być może doczeka się remake’a

Istnieją mocne podstawy, by wierzyć, że powstanie remake pierwszej części serii Fable. Wyraźnie wskazuje na to film opublikowany przez studio Lionhead. Ponadto deweloper zaprasza fanów cyklu na nowo otwarte forum dyskusyjne.

Wkrótce może pojawić się okazja, by raz jeszcze odwiedzić baśniowy Albion - Fable być może doczeka się remake’a - wiadomość - 2013-06-04
Wkrótce może pojawić się okazja, by raz jeszcze odwiedzić baśniowy Albion

Studio Lionhead opublikowało właśnie film sugerujący, że Fable z 2004 roku najprawdopodobniej wydane zostanie w wersji HD. W materiale widzimy prośby o remake produkcji, pojawiające się na Twitterze. Zaraz po tym pojawia się Jack Rzeźnik – główny szwarccharakter gry, zapowiadający swój wielki powrót. Pokazane na końcu loga Xboksa 360 i Microsoftu, prawdopodobnie wskazują docelową platformę odświeżonego Fable.

Wczoraj Lionhead Studios otworzyło nowe forum poświęcone baśniowej serii. Szybko pojawił się na nim wątek o remake’u Fable oraz tematyczna ankieta, ale na razie brak jednoznacznego potwierdzenia ze strony twórców cyklu. To jednak jest zapewne wyłącznie kwestią czasu.

Fable być może doczeka się remake’a - ilustracja #2Fable to jedno z najsłynniejszych dzieł Petera Molyneux. Gra zadebiutowała na Xboksie w 2004 roku, a na PC trafiła rok później, wzbogacona o rozszerzenie Zapomniane Opowieści. Choć Fable odbiegało sporo od wizji, jaką kreował przed nami Molyneux, gra i tak podbiła serce niejednego miłośnika RPG-ów akcji. Jej głównymi atutami był żyjący świat, wszechobecny humor oraz system reputacji bohatera – w zależności od podejmowanych decyzji gracz mógł kierować uwielbianym przez tłumy zbawcą, lub wzbudzającym lęk despotą. Ewentualny remake produkcji najprawdopodobniej będzie obejmował wydarzenia z oryginału, jak i te ujęte w Zapomnianych Opowieściach.