Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 czerwca 2004, 10:12

autor: Kull

Elektroniczny konsultant dla graczy od Microsoftu

Na stronie Microsoftu dostępna jest już nowa wersja Windows XP Game Advisor, systemu, którego zadaniem jest pomóc nam w doborze odpowiedniej gry komputerowej. Nie wiesz co kupić dziecku? Nie jesteś przekonany czy na twoim sprzęcie uruchomi się najnowsza gra? A może szukasz patcha do swojej ulubionej gry? Jak zwykle z pomocą przychodzi inicjatywa Billa Gatesa.

Na stronie Microsoftu dostępna jest już nowa wersja Windows XP Game Advisor, systemu, którego zadaniem jest pomóc nam w doborze odpowiedniej gry komputerowej. Nie wiesz co kupić dziecku? Nie jesteś przekonany czy na twoim sprzęcie uruchomi się najnowsza gra? A może szukasz patcha do swojej ulubionej gry? Jak zwykle z pomocą przychodzi inicjatywa Billa Gatesa.

The Game Advisor jest systemem, który ma pomagać milionom ludzi szukających rozrywki multimedialnej. Duża liczba użytkowników Windows XP boryka się z problemami, czy dana gra komputerowa uruchomi się na ich komputerze, a dzięki naszemu przedsięwzięciu dobierzesz idealną grę dla swoich potrzeb”- Dean Lester, Dyrektor Generalny “Windows Graphics and Gaming Technologies” w firmie Microsoft.

Przy tworzeniu Windows XP Game Advisor, specjalistom z Microsoftu pomagali programiści z Futuremark, firmy będącej liderem na rynku programów typu – benchmark (sprawdzające wydajność komputerów, np. PCMark i 3Dmark). Dzięki temu, bez instalowania jakichkolwiek dodatkowych programów, bezpośrednio przez The Game Advisor możemy przetestować nasz sprzęt pod kontem jego wydajności w danej grze komputerowej. Przeszukiwanie bazy gier można dokonywać zarówno poprzez bezpośrednie wpisanie nazwy i wyszukanie interesującego nas tytułu, jak również poprzez zawężanie kryteriów wiekowych (w tym aspekcie maczała palce ESRB – organizacja klasyfikujące gry do odpowiednich przedziałów wiekowych) i kryteriów gatunkowych (strategie, gry akcji itd.). W bazie programu jest obecnie ponad 170 tytułów od prawie trzech tuzinów wydawców i tyczy się to oczywiście wyłącznie gier dość nowych.

Dzięki współpracy Microsoftu z Entertainment Software Rating Board (ESRB) każdy rodzic może sprawdzić za pomocą The Game Advisor, czy gra jaką ma zamiar kupić swojemu dziecku jest odpowiednią rozrywką dla przedziału wiekowego do jakiego klasyfikuje się jego malec”- Patricia Vance, Dyrektor ESRB.

Prócz informacji o wymaganiach systemowych , graniczeniach wiekowych gier i nowych łatkach do programów, możemy przez The Game Advisor znaleźć wersje demonstracyjne, trailery i screenshoty do najnowszych tytułów, co ma nam pomóc w podjęciu decyzji o zakupie danego produktu. A gdy już zdecydujemy się na jakiś program, nie pozostaje nic innego jak kliknąć na przycisk „Buy Now” ;). Dodatkowo w jednym z okienek w Windows XP Game Advisor na bieżąco jesteśmy informowani o nowościach ze świata gier, np. zestawieniach najlepiej sprzedających się programów.

Aby skorzystać z nowego (darmowego) dobrodziejstwa giganta z Redmont kliknij – TUTAJ. Przy okazji przypominamy, iż jeszcze więcej informacji na temat każdej gry komputerowej znajdziecie w serwisie Gry-OnLine (używając krajowych źródeł informacji wspomagasz polski przemysł) :).

Elektroniczny konsultant dla graczy od Microsoftu - ilustracja #1
Elektroniczny konsultant dla graczy od Microsoftu - ilustracja #2

 

Więcej informacji:

- Windows XP Game Advisor

- Centrum informacji o grach komputerowych - Gry-OnLine.pl

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.