Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 sierpnia 2007, 13:10

autor: Metatron

Electronic Arts przyłapane na wybielaniu swojego wizerunku na Wikipedii

O serwisie Wikipedia Scanner informowaliśmy już wczoraj. Nie trzeba było długo czekać, by uruchomienie tego narzędzia doprowadziło do ciekawych odkryć dotyczących manipulowania informacjami w Wikipedii dokonywanego przez korporacje, organizacje i polityków.

O serwisie Wikipedia Scanner informowaliśmy już wczoraj. Nie trzeba było długo czekać, by uruchomienie tego narzędzia doprowadziło do ciekawych odkryć dotyczących manipulowania informacjami w Wikipedii przez korporacje, organizacje i polityków. Jednym z takich zachowań były odkryte przez reporterów serwisu ShackNews zmiany w artykule dotyczącym Electronic Arts, poczynione przez kogoś z głównej siedziby wspomnianej firmy.

Odkryto, że tajemniczy pracownik EA usunął nazwisko współzałożyciela firmy, Tripa Hawkinsa, z kluczowych postaci firmy, a także powycinał fragmenty, w których ten był wymieniany. Osoba spod tego samego adresu IP wprowadziła również paragraf podkreślający dorobek Larry’ego Probsta, byłego szefa EA. Ponadto zostały usunięte informacje na temat głośnych swego czasu oskarżeń o wykorzystywanie pracowników firmy i zmuszanie ich do pracy po jedenaście godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu.

Ogólnie mówiąc, ktoś pragnął umniejszyć zasługi Tripa Hawkinsa, a jednocześnie usunąć niewygodne informacje, by wpis w Wikipedii ukazywał EA w dobrym świetle. Zainteresowanych dokonanymi zmianami odsyłamy pod ten adres, gdzie znajdą wyszczególnione wszystkie „poprawki” wprowadzone przez tajemniczego pracownika firmy.

Chętnych do sprawdzenia, jakie inne „przekręty” na Wikipedii (niekoniecznie związane z grami) zostały odkryte za pomocą wspomnianego serwisu, odsyłamy pod ten adres.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.