Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2008, 10:25

autor: vampire

East India Company dopiero w 2009

Niestety według wczorajszych informacji podanych przez wydawcę - Lighthouse Interactive - na strategiczną grę wojenną, East India Company, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Pierwotnie premiera dzieła studia Nitro Games miała odbyć się w czwartym kwartale tego roku, teraz natomiast została przesunięta na pierwszy kwartał 2009.

Niestety według wczorajszych informacji podanych przez wydawcę - Lighthouse Interactive - na strategiczną grę wojenną, East India Company, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Pierwotnie premiera dzieła studia Nitro Games miała odbyć się w czwartym kwartale tego roku, teraz natomiast została przesunięta na pierwszy kwartał 2009. Cena tej produkcji w Europie wyniesie 39,99 EUR, czyli około 128 zł. Na temat ewentualnego polskiego wydania na razie nic nie wiadomo.

East India Company dopiero w 2009 - ilustracja #1

Przypomnijmy, że w akcja gry osadzona została w osiemnastym wieku, czyli czasach kolonializmu. Obejmiemy tu kontrolę nad kapitanem okrętu przynależącego do jednej z następujących nacji: Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Danii, Portugalii, Włoch lub Hiszpanii. Oczywiście każda z nich chce znaleźć się w posiadaniu jak największej liczby kolonii oraz sprowadzić liczne dobra na Stary Kontynent - między innymi herbatę, przyprawy i złoto. Tylko od nas ma zależeć, czy bohater, którego losami pokierujemy, będzie służył swemu państwu czy na przykład zostanie piratem. Oczywiście bez względu na to, jakiego wyboru dokonamy, nie obejdzie się bez licznych bitew z konkurentami, którzy staną nam na drodze. Twórcy zapowiadają czterdzieści różnych miast i wiosek, które odwiedzimy w takcie naszej przygody oraz tryb gry wieloosobowej dla maksymalnie ośmiu graczy.