Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lutego 2006, 09:00

autor: Jiker

Demo Call of Duty 2 do pobrania przez usługę Xbox Live

Interesująca wiadomość dla wszystkich posiadaczy podłączonej do Internetu konsoli Xbox 360. Firmy Activision oraz Infinity Ward zdecydowały się udostępnić, za pośrednictwem usługi Xbox Live, wersję demonstracyjną gry Call of Duty 2.

Rozrasta się asortyment Marketplace, bodaj najbardziej znanej usługi udostępnionej w ramach Xbox Live. Pomijając fakt, iż umożliwia ona zaopatrzenie się w szereg niegrywalnych materiałów poświęconych wielu grom, a także w niezliczoną ilość arcade’owych mini-gier, pozwala również ściągać wersje demonstracyjne niektórych wydanych bądź dopiero szykowanych pozycji. Wystarczy uiścić drobną opłatę (lub zużyć część z posiadanych punktów zdobywanych w turniejach, ewentualnie drogą zakupu specjalnej „zdrapki”; niektóre rzeczy są na szczęście darmowe) i już można cieszyć się kolejnym programem. Lista dem została właśnie wzbogacona o kolejny tytuł, mianowicie Call of Duty 2.

Na taki ruch zdecydowały się firmy Activision oraz Infinity Ward, odpowiednio wydawca i producent Call of Duty 2. Tego typu decyzja nie powinna nikogo dziwić. CoD2 jest jak dotąd najlepiej sprzedającą się pozycją na Xboxa 360 i autorzy, poprzez udostępnienie dema, liczą na to, iż nowi posiadacze konsoli zdecydują się na sprawdzenie wcześniej wydanych tytułów. Tym samym (jeśli demo przypadnie do gustu) zwiększając, niemałą już, liczbę sprzedanych egzemplarzy CoD2.

Problemem nie powinien być rozmiar pliku, który należy pobrać na dysk zainstalowany w konsoli. W przeciwieństwie do dema m.in. Project Gotham Racing 3, które waży blisko 1,25GB, wersja demonstracyjna Call of Duty 2 zajmuje jedynie 331MB. Jest ona identyczna z tą, która swego czasu zamieszczona została na płycie dołączanej do magazynu Official Xbox Magazine.

Osoby pragnące zapoznać się z informacjami na temat Call of Duty 2, powinny przyjrzeć się materiałom zgromadzonym na łamach naszego serwisu. Są to kolejno: