Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2009, 09:57

autor: Jiker

Data premiery pierwszego DLC do F.E.A.R. 2: Project Origin. Kolejne już w drodze

Warner Bros., wydawca drugiej odsłony cyklu F.E.A.R., ujawnił dokładną datę debiutu pierwszego, w pełni darmowego DLC do najnowszego dzieła Monolith Productions. Dodatek Toy Soldiers trafi do ofert Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Network już 16 kwietnia.

Warner Bros., wydawca drugiej odsłony cyklu F.E.A.R., ujawnił dokładną datę debiutu pierwszego, w pełni darmowego DLC do najnowszego dzieła Monolith Productions. Dodatek Toy Soldiers trafi do ofert Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Network już 16 kwietnia. Póki co nie znamy terminu premiery edycji pecetowej, choć wiemy, że definitywnie zostanie ona wydana, co już jakiś czas temu potwierdzili sami przedstawiciele Monolith.

Data premiery pierwszego DLC do F.E.A.R. 2: Project Origin. Kolejne już w drodze - ilustracja #1

W skład Toy Soldiers wejdą trzy mapy przeznaczone do rozgrywki w trybie wieloosobowym: FullTilt (kolorowe wnętrze flipera), Cockroach (laboratorium z probówkami, zlewkami, menzurkami itp.) oraz Recess (zamek z piasku, z komnatami i zwodzonym mostem). Ich niezwykłość polega na tym, że całe otoczenie będzie zdecydowanie większe od postaci, w które wcielą się gracze. Sytuacja będzie więc dosyć groteskowa i z pewnością odmieni klimat rozgrywki, co zresztą było jednym z głównych celów publikacji tego dodatku.

Przy okazji firmy Warner Bros. i Monolith ujawniły, że trwają już prace nad kolejnymi dwoma DLC do F.E.A.R. 2: Project Origin. Pierwszy z nich zostanie opublikowany w maju i zaoferuje zestaw map multiplayer. W skład drugiego wejdą dodatkowo nowe poziomy przeznaczone do rozgrywki w trybie dla pojedynczego gracza, wsparte kilkoma kolejnymi lokacjami, które przetestujemy w trakcie sieciowych pojedynków. Pewnym jest, że oba DLC zostaną wydane w wersjach konsolowych. Póki co nie wiemy jednak, czy Monolith Productions będzie je oferować odpłatnie, czy też może zastosuje podobną taktykę jak w przypadku Toy Soldiers.

F.E.A.R. 2: Project Origin zadebiutował w Europie 13 lutego i od razu spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy oraz krytyków (u nas produkcja otrzymała notę 90%). Chwalą oni przede wszystkim świetnie zrealizowane strzelaniny oraz bardzo realistyczne zachowanie przeciwników. Oko cieszy również bardzo ładna oprawa audiowizualna, a także wyjątkowo dobry – co zresztą jest już wizytówką serii – tryb rozgrywki sieciowej.