Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2008, 14:08

autor: Von Zay

Człowiek z Sony mówi: kupujcie GT5 Prologue – pełna wersja dopiero za rok

Meldowaliśmy wam ostatnio o przedstawionej, na łamach PlayStation.Blog, liście utworów, jakie umilać będą grę osobom skłonnym zapłacić za Gran Turismo 5: Prologue. W komentarzach do omawianego wpisu pojawiła się jednak ważna informacja dotycząca przybliżonej daty premiery pełnej wersji – którą ujawnił Chris Hibjosa-Miranda (dwojga imion) z SCEA.

Meldowaliśmy wam ostatnio o przedstawionej, na łamach PlayStation.Blog, liście utworów, jakie umilać będą grę osobom skłonnym zapłacić za Gran Turismo 5: Prologue. W komentarzach do omawianego wpisu pojawiła się jednak ważna informacja dotycząca przybliżonej daty premiery pełnej wersji – którą ujawnił Chris Hinojosa-Miranda (dwojga imion) z SCEA.

Proces powstawania kolejnych części Gran Turismo obfituje, przynajmniej od czwartej odsłony, w różne ciekawe zjawiska. Jednym z nich jest swoista wersja demonstracyjna (zwana też przedsmakiem, próbką pełnej wersji, etc. etc.) – warto zaznaczyć, że płatna – zwana Prologue. Jej pojawienie się zawsze rodzi kontrowersje i nie inaczej jest tym razem.

Człowiek z Sony mówi: kupujcie GT5 Prologue – pełna wersja dopiero za rok - ilustracja #1

Na łamach wspomnianego bloga, broniąc argumentów za jej zakupem, Miranda stwierdził, że na pełną wersję przyjdzie nam poczekać jeszcze z rok, wobec czego wg niego najlepszym wyjściem jest zakup wersji Prologue, która w końcu pozwala na niemało: zabawę online i umieszczanie swoich wyników w sieci. Oczywiście – Miranda rozważa też opcję pożyczenia egzemplarza od np. kolegi, jednak zaraz nazywa taki proceder „lizaniem miski po tym, jak ktoś zjadł z niej loda”.

Europejska premiera Gran Turismo 5: Prologue zaplanowana została na 26 marca, czyli dziś, a jej sugerowana cena detaliczna na polskim rynku wynosi 139 PLN. Po więcej informacji dotyczących omawianej produkcji odsyłamy do naszej encyklopedii.