Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2009, 12:20

C.O.P.: The Recruit - najładniejszy trójwymiar na Nintendo DS?

Francuski koncern Ubisoft podzielił się z nami szczegółowymi informacjami na temat C.O.P.: The Recruit – produkcji na Nintendo DS będącej świetnie zapowiadającym się klonem serii Grand Theft Auto. Poznaliśmy w ten sposób główny zarys linii fabularnej. Twórcy opisali także mechanikę rozgrywki.

Francuski koncern Ubisoft podzielił się z nami szczegółowymi informacjami na temat C.O.P.: The Recruit – produkcji na Nintendo DS będącej świetnie zapowiadającym się klonem serii Grand Theft Auto. Poznaliśmy w ten sposób główny zarys linii fabularnej. Twórcy opisali także mechanikę rozgrywki.

C.O.P.: The Recruit - najładniejszy trójwymiar na Nintendo DS? - ilustracja #1

W C.O.P.: The Recruit wcielimy się w postać Dana Milesa, byłego uczestnika nielegalnych wyścigów samochodowych i nowego rekruta organizacji Criminal Overturn Program (tytułowego C.O.P.). Wspólnie z Danem, mianowanym w końcu na stanowisko detektywa, wyruszymy na ulice Nowego Jorku i postaramy się uchronić jego mieszkańców przed kryminalistami. Przy okazji zrobimy wszystko, by oczyścić z zarzutów zawodowego partnera Dana – jego mentora, detektywa Brada Wintera posądzonego o udział w serii ataków terrorystycznych, które wstrząsnęły jedną z największych światowych metropolii. Odkryjemy przy tym zakrojony na szeroką skalę spisek.

Twórcy gry są przekonani, że ich dzieło będzie jedną z najładniejszych produkcji wydanych na Nintendo DS. Trzeba przyznać, że opublikowane screenshoty oraz zwiastuny zdają się potwierdzać owe zapewnienia. W C.O.P.: The Recruit do naszej dyspozycji oddany zostanie w pełni trójwymiarowy, otwarty świat o powierzchni sześciu mil kwadratowych. Całość działać będzie w stałych 60 klatkach na sekundę. I to bez znaczenia czy kolejne ulice będziemy pokonywać pieszo, czy też za kierownicą kilkudziesięciu modeli samochodów (a także, uwaga, łodzi, którymi popływamy na wodach Nowego Jorku). Na ulicach napotkamy nie tylko spory ruch samochodowy, ale również dużą liczbę mieszkańców zmierzających na zakupy i do pracy. Na niektórych grafikach prezentujących grę widać również helikoptery – możliwość ich pilotowania byłaby z pewnością czymś wyjątkowym.

C.O.P.: The Recruit - najładniejszy trójwymiar na Nintendo DS? - ilustracja #2
C.O.P.: The Recruit - najładniejszy trójwymiar na Nintendo DS? - ilustracja #3

Produkcja zostanie podzielona na sześćdziesiąt rozbudowanych misji, które wykonamy nie tylko pędząc samochodami po dystryktach Nowego Jorku, ale również zwiedzając wnętrza najważniejszych budynków. W sumie C.O.P.: The Recruit zapewni aż dwadzieścia godzin pełnej akcji zabawy. Interesujące jest to, że jako detektyw uzyskamy dostęp do wielu rozwiązań charakterystycznych dla policji. Otóż, pogoń za przeciwnikami będziemy mogli zakończyć na kilka sposób – w grę wchodzi np. wezwanie ekipy SWAT (przez podręczne PDA), skorzystanie z mikrofonu wbudowanego w DS-a pozwalające zmusić wroga do zatrzymania się i oddania broni, zakładanie blokad drogowych, wezwanie ambulansu, uzyskanie dostępu do systemu kamer nadzorujących Nowy Jork i wiele innych. Rozgrywka będzie więc niezwykle rozbudowana. Współgranie wszystkich elementów ze sobą będzie wymagać od twórców wielu godzin pracy, lecz jeśli wszystko pójdzie dobrze, to otrzymamy do dyspozycji niezwykły tytuł.

C.O.P.: The Recruit zostanie wydane wyłącznie na Nintendo DS. Premiera gry odbędzie się w 2010 roku.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej