Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2007, 13:13

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Co znajdzie się w demie gry Project Gotham Racing 4?

O tym, że gra Project Gotham Racing 4 doczeka się grywalnego dema wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz twórcy z Bizarre Creations postanowili zdradzić, czego możemy się po nim spodziewać. Okazało się, że deweloperzy postanowili nie iść na łatwiznę i zamiast zamieszczać w demie fragment wyjęty z pełnej wersji, przygotowali coś specjalnego.

O tym, że gra Project Gotham Racing 4 doczeka się grywalnego dema, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz twórcy z Bizarre Creations postanowili zdradzić, czego możemy się po nim spodziewać. Okazało się, że deweloperzy postanowili nie iść na łatwiznę i zamiast zamieszczać w demie fragment wyjęty z pełnej wersji, przygotowali coś specjalnego.

Będzie to rozdział trybu arcade, który pojawi się jedynie w demie. Zabierze nas do Macau, gdzie zmierzymy się z szeregiem rozmaitych wyzwań, których nie uświadczymy w pełnej wersji gry. Będziemy mogli przetestować pięć pojazdów. Nie ujawniono jeszcze ich marek, ale wiadomo, że będą to zarówno samochody, jak i nowość w serii – motory.

Co znajdzie się w demie gry Project Gotham Racing 4? - ilustracja #1

Ponadto będzie można wziąć udział w wyścigach z czasem, które odbędą się na torze Nurburgring. Jest to trasa doskonale znana grającym w poprzednią, trzecią część serii PGR. Tutaj jednak zmienią się warunki atmosferyczne i ścigać się będziemy na zaśnieżonej drodze. Nasze wyniki będzie można publikować online i porównywać z osiągnięciami innych graczy.

Według serwisu Eurogamer demo jest już ukończone i przechodzi właśnie proces certyfikacji. Jeżeli zostanie zatwierdzone, znajdzie się na Xbox LIVE. Trudno jednak powiedzieć, czy nastąpi to jeszcze przed premierą gry, czy też, jak wcześniej mówiono, wraz z ukazaniem się produktu na półkach sklepowych.

To zaś nastąpi już 2 października. Najpierw wspomnianą produkcję będą mogli nabyć Amerykanie. Europejczycy jak zwykle będą musieli poczekać na swoją kolej. Gra zadebiutuje bowiem na Starym Kontynencie dziesięć dni później, 12 października.