Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2003, 16:29

autor: Speed

CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane....

W ostatnim czasie dużo działo się wokół Championship Managera 4. Światło dzienne ujrzała prawdopodobnie ostatnia już łatka, panowie z SI Games poinformowali o wygaśnięciu kontraktu z dotychczasowym wydawcą, firmą Eidos. O tym wszystkim, a także o wielu innych ciekawostkach około CeeMowych, piszemy standardowo w rozszerzonej części wiadomości.

W ostatnim czasie dużo działo się wokół Championship Managera 4. Światło dzienne ujrzała prawdopodobnie ostatnia już łatka, panowie z SI Games poinformowali o wygaśnięciu kontraktu z dotychczasowym wydawcą, firmą Eidos. O tym wszystkim, a także o wielu innych ciekawostkach około CeeMowych, piszemy standardowo w rozszerzonej części wiadomości.

CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane.... - ilustracja #1

 

EP5 już jest – czyżby CM4 bez bugów?

Dosłownie przed kilkunastoma minutami panowie producenci wypuścili na świat najnowszą łatkę EP5. Wersja 4.0.8, zdaniem Marca Duffy’ego, jest w pełni kompatybilna z wcześniejszymi save’ami (przy czym dodają, że zaleca się wystartowanie nowej gry, gdyż w przeciwnym wypadku mogą – ale nie muszą – wystąpić „niespodzianki”). Najnowszy Enhancement Pack pojawił się naturalnie w dwóch wersjach – z aktualizowaną bazą danych (DATA – 45,6MB) oraz bez aktualizacji kadr (NO DATA – 14,2MB). Na oficjalnym forum SI Games dostępna jest także lista błędów, które usuwa nowy patch. Plik oczywiście przeznaczony jest dla posiadaczy wersji angielskiej. Polscy fani muszą niestety jeszcze troszkę poczekać na wydanie Unicode.

CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane.... - ilustracja #2

 

SI Games na „free transfer”

Twórcy „Champa” nie są już związani z Eidosem żadnym kontraktem. Niewykluczone, że kolejne wersje CM (o ile takowe się pojawią) mogą być wydane przez inną firmę. Marc Vaughan wprawdzie twierdzi, że relacje SI Games z dotychczasowym wydawcą są bardzo dobre i możliwe jest, że obie te firmy będą ze sobą nadal ściśle współpracować, to bez wątpienia jednak o wszystkim zadecydują względy finansowe, a nie przyjacielskie stosunki. Jeden z twórców gry potwierdził także, że Eidos zajmie się rozprowadzaniem EP5 w Wielkiej Brytanii (podobnie jak to miało miejsce z EP3). Co wydarzy się w przyszłości - czas pokaże.

Mamy nadzieję, że cała ta historia skończy się pozytywnie i seria Championship Manager na całym tym zamieszeniu nic nie straci.

CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane.... - ilustracja #3

 

Edytory niewskazane

Jeden z użytkowników oficjalnego forum SI Games, zapytał programistów, czy polecają używanie jakichkolwiek edytorów baz danych, tworzonych przez fanów (przypomnijmy, że producenci nie połasili się na stworzenie własnego edytora). Może wielu to zdziwi, ale odpowiedź brzmiała: „nie”. Nowe twarze w SI TowerTer (znany ze „skórek” w CM4) i Greame Kelly (twórca znakomitych, nieoficjalnych edytorów do CM3) – stanowczo odradzają z korzystania z tego typu programów. Dlaczego? To już słodka tajemnica świeżo upieczonych programistów...

CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane.... - ilustracja #4

 

CeeManiacy łączcie się!

III Ogólnopolski Zjazd CeeManiaków odbędzie się już w ten piątek! Zlot fanów gry z całego kraju zapowiada się nad wyraz interesująco. 35 śmiałków wyruszy już w ten piątek na dwudniową imprezę, która zapowiada się doprawdy świetnie. Relację z tego niecodziennego zlotu przeczytać będziecie mogli już niebawem.

Przedsmak tego, co dziać będzie się ten weekend, znajdziecie na CM Revolution, gdzie znajduje się pełna relacja „Ach, Co To Był Za Zjazd czyli Sieraków 2002”, z ubiegłorocznego zlotu.

CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane.... - ilustracja #5

Ostatnie chwile II Zjazdu CeeManiaków – cała paczka razem

 

Mało...

Najtwardszych wyjadaczy, którzy pragną jeszcze bardziej wgłębić się w intrygujący świat Championship Maganera, zapraszamy na polski serwis traktujący o tej właśnie grze – CM Revolution.