Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2007, 09:40

Castlevania: Symphony of the Night już w środę w ramach usługi Xbox Live Arcade

Firma Konami poinformowała, że już w najbliższą środę, tj. 21 marca 2007 roku, wyda w ramach usługi Xbox Live Arcade długo oczekiwaną konwersję gry Castlevania: Symphony of the Night. Posiadacze Xboksa 360 otrzymają zatem kolejny po Wormsach hitowo zapowiadający się tytuł.

Firma Konami poinformowała, że już w najbliższą środę, tj. 21 marca 2007 roku, wyda w ramach usługi Xbox Live Arcade długo oczekiwaną konwersję gry Castlevania: Symphony of the Night. Posiadacze Xboksa 360 otrzymają zatem kolejny po Wormsach hitowo zapowiadający się tytuł.

W Castlevania: Symphony of the Night gracz wcieli się w postać pół-wampira Alucarda, syna demonicznego Draculi, wyruszającego w niebezpieczną podróż po zamku należącym do swego ojca. Rozgrywka, ukazana za pomocą dwuwymiarowej oprawy graficznej prezentującej akcję „z boku”, polega na kolekcjonowaniu przedmiotów wzmacniających cechy Alucarda, szukaniu nowych rodzajów broni oraz elementów ochronnych. Przysłużą się one w walce z najsilniejszymi przeciwnikami zamieszkującymi zamek Draculi i, co za tym idzie, ułatwią poszukiwania kluczy otwierających wrota do kolejnych lokacji.

Xboksowa edycja Castlevania: Symphony of the Night będzie się składać z dwóch wersji tej samej gry. Pierwsza z nich nie różni się niczym od znanej z PSX-a i Sega Saturn, natomiast druga poddana została retuszowi audio-wizualnemu.

Grę Castlevania: Symphony of the Night będzie można nabyć za równowartość 800 punktów. Nie sprawdziły się zatem wcześniejsze spekulacje związane z ewentualnym podniesieniem ceny tejże pozycji, wynikającym z większego jej rozmiaru. Poniżej prezentujemy najnowsze zrzuty ekranowe:

Castlevania: Symphony of the Night już w środę w ramach usługi Xbox Live Arcade - ilustracja #1
Castlevania: Symphony of the Night już w środę w ramach usługi Xbox Live Arcade - ilustracja #2
Castlevania: Symphony of the Night już w środę w ramach usługi Xbox Live Arcade - ilustracja #3
Castlevania: Symphony of the Night już w środę w ramach usługi Xbox Live Arcade - ilustracja #4

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej