Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2008, 11:54

autor: Elrond

Bioware przymierza się do tworzenia gier na PSP oraz Wii?

Bioware to marka uznana i doskonale znana w środowisku związanym z rozrywką elektroniczną. Praktycznie każda gra, która wyszła z ich rąk stała się hitem - wystarczy wspomnieć takie pozycje jak Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic czy też Jade Empire albo Mass Effect.

Bioware to marka uznana i doskonale znana w środowisku związanym z rozrywką elektroniczną. Praktycznie każda gra, która wyszła z ich rąk stała się hitem - wystarczy wspomnieć takie pozycje jak Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic czy też Jade Empire albo Mass Effect. Niestety, do tej pory z ich dziełami mogli zapoznać się wyłącznie posiadacze PeCetów oraz konsol Microsoftu. Ten stan rzeczy ulega jednak zmianie.

Pierwszą przysłowiową jaskółką jest Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood, tworzony z myślą o użytkownikach konsoli przenośnej Nintendo DS, jednak Bioware przymierza się do poszerzenia swojego portfolio również i na inne platformy. Przy okazji wywiadu związanego ze wspomnianymi przygodami Sonica, udzielonego redaktorom serwisu Gamasutra, Mark Darrah, lider projektu The Dark Brotherhood, wspomniał, iż Bioware uważnie "bada teren". "Pragniemy rozszerzyć nasze portfolio - bierzemy pod uwagę zarówno Wii jak i PSP, jednak na razie nic nie zostało oficjalnie postanowione ani ogłoszone."

Osobiście z chęcią zagrałbym na Wii w jakiegoś Bioware'owego RPGa - i to w ciemno.