Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2008, 10:55

autor: Jiker

Bardzo dobra sprzedaż najnowszego Turoka

Ostatnia odsłona sagi Turok sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. W ciągu półtora miesiąca od dnia światowej premiery produkcję wydaną w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 nabyło aż milion osób. Nie przeszkadzają jej przy tym dosyć przeciętne oceny przyznawane przez prasę na całym świecie (średnia w serwisie GameRankings oscyluje wokół 70%).

Ostatnia odsłona sagi Turok sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. W ciągu półtora miesiąca od dnia światowej premiery produkcję wydaną w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 nabyło aż milion osób. Nie przeszkadzają jej przy tym dosyć przeciętne oceny przyznawane przez prasę na całym świecie (średnia w serwisie GameRankings oscyluje wokół 70% - w naszej recenzji 75%).

Rezultat jest oczywiście zaskakujący. Z pewnością jednak w sprzedaży Turoka pomogła dosyć przyjazna atmosfera wytworzona wokół poprzednich odsłon cyklu, a także popularność jaką wypracowały sobie one za czasów platformy Nintendo 64 – dobrze przyjętej zwłaszcza przez Amerykanów. Wynik miliona egzemplarzy zostanie zapewne już niedługo poprawiony. Pomoże w tym zbliżająca się premiera pecetowej edycji gry, przygotowywanej przez Aspyr Studios. Dojdzie do niej 1 kwietnia (w Polsce Turok na PC trafi do sprzedaży 17 kwietnia – dystrybutorem jest CD Projekt, polskie napisy, 99,90 złotych).

To jednak nie koniec dobrych wiadomości związanych z Turokiem. Jak poinformował wydawca gry, firma Touchstone Interactive, właściciele 360-ek i PS3 mogą się już zaopatrzyć w pierwszy dodatek do najnowszych przygód Josepha Turoka. W skład pakietu wchodzi pięć map przeznaczonych do rozgrywki wieloosobowej (w tym jedna dla zabawy w kooperację). Rozszerzenie kosztuje 400 punktów (X360) bądź 4,99 dolary (PS3).

Ostatnia aktualizacja: 2008-03-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Turok

Turok