Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2007, 16:31

autor: Rafał "Misiek" Skierski

Aspyr Media zdradza szczegóły na temat Guitar Hero III w wersji na PC i Macintosha

Blisko dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, iż firma Aspyr Media przygotowuje konwersję Guitar Hero III: Legend of Rock na PC i Macintosha. Teraz serwis Shacknews.com przyniósł kilka ciekawych informacji na temat wersji na komputery.

Blisko dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, iż firma Aspyr Media przygotowuje konwersję Guitar Hero III: Legend of Rock na PC i Macintosha. Teraz serwis Shacknews.com przyniósł kilka ciekawych informacji na temat wersji na komputery.

Aspyr Media zdradza szczegóły na temat Guitar Hero III w wersji na PC i Macintosha - ilustracja #1

Po pierwsze, gra ma być dostępna jedynie w formie zestawu z gitarą Xplorer Gibsona, którą będziemy podłączać poprzez złącze USB. Jest to dokładnie ten sam model, który od jakiegoś czasu dostępny jest wraz z Guitar Hero II w wersji na Xboxa 360. Jeśli macie wystarczająco szybkie palce, będziecie mogli zagrać również na klawiaturze i myszce (schemat klawiszy: CAPS LOCK, A, S, D, F plus przyciski myszki i poruszanie nią na boki), aczkolwiek twórcy nie polecają tego typu sterowania.

Jay Gordon z Aspyr Media zdradził wspomnianemu wyżej serwisowi, że GH III na PC będzie portem z odpowiednika dedykowanego Xboxowi 360, który przygotowuje Neversoft. Gra ma obsługiwać każdą gitarę, którą podłącza się pod USB. Lista piosenek będzie identyczna z tą, która szykowana jest dla wersji konsolowych (możecie ją przejrzeć tutaj). Ekskluzywna dla PC i Macintoshów ma być możliwość rywalizacji online pomiędzy użytkownikami obydwu platform.

Aspyr Media zdradza szczegóły na temat Guitar Hero III w wersji na PC i Macintosha - ilustracja #2

Ludzie z Aspyr Media zapowiedzieli ponadto, iż dążą do tego, aby premiera Guitar Hero III: Legend of Rock w wersji na komputery odbyła się w ten sam dzień, co odsłony konsolowe (a te mają ukazać się 28 października w USA i 2 listopada w Europie). Jak sami podkreślają, jest to dla nich duże wyzwanie, bo prace nad konwersją rozpoczęli dopiero pod koniec maja.

Twórcy nie chcieli na razie nic powiedzieć na temat minimalnych wymagań sprzętowych swojego programu, aczkolwiek zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by móc trafić do jak największej liczby graczy.

Aspyr Media zdradza szczegóły na temat Guitar Hero III w wersji na PC i Macintosha - ilustracja #3