Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 marca 2007, 16:20

autor: Vercetti

Wii i mikrofon?

Najnowsza konsola Nintendo oprócz dostarczania graczom rozrywki pozwala im również wykazać się sprawnością fizyczną. Niewykluczone, że już wkrótce azjatycki next-gen umożliwi swym posiadaczom także popisywanie się zdolnościami wokalnymi dzięki nabywanemu oddzielnie mikrofonowi. Takie rewelacje podaje mało znany serwis Rumourreporter.com

Najnowsza konsola Nintendo oprócz dostarczania graczom rozrywki pozwala im również wykazać się sprawnością fizyczną. Niewykluczone, że już wkrótce azjatycki next-gen umożliwi swym posiadaczom także popisywanie się zdolnościami wokalnymi dzięki nabywanemu oddzielnie mikrofonowi. Takie rewelacje podaje mało znany serwis Rumourreporter.com, powołując się na źródła pochodzące bezpośrednio z wielkiego „N”.

Jeżeli wspomniane akcesorium do konsoli rzeczywiście powstaje, to niemal pewnym jest, że równolegle w developingu znajduje się również kilka gier, które będą w stanie wykorzystać jego walory. Istnieją spekulacje, jakoby Nintendo miało wkrótce uruchomić również kolejny kanał Wii Channel, wyspecjalizowany właśnie w obsłudze mikrofonu i pozwalający chociażby na sieciowe pogaduszki.

Wii i mikrofon? - ilustracja #1

Jedną z komercyjnych produkcji, przeznaczonych do promowania nadchodzącego urządzenia będzie najprawdopodobniej symulacja karaoke, High School Musical, tworzona przez ekipę Disney’a z myślą o Wii, NDS oraz PS2. W oświadczeniu prasowym na temat tego tytułu producenci dali nawet jasno do zrozumienia, że dane nam będzie w nim śpiewać - zarówno solo jak i w duecie, a samo Nintendo zdążyło już profilaktycznie zarejestrować domenę WiiKaraoke.com.

W Internecie roi się ponadto od plotek mówiących o kolejnej odsłonie Harry’ego Pottera, która też miałaby w dużej części opierać się na instrukcjach głosowych. Na razie jednak wiadomości te są niepotwierdzone, gdyż nie doczekały się komentarzy ani z siedziby Electronic Arts, ani od twórców Wii.