Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 lutego 2006, 13:05

autor: Elrond

Koniec Dual Screen bliski?

W okolicach jesieni tego roku Nintendo zaprzestanie produkcji obecnej konsoli Dual Screen i zastąpi ją nową wersją handhelda, Lite. Informacja ta pochodzi bezpośrednio od Reggiego Fils-Aime, wiceprezesa amerykańskiego oddziału firmy. W wywiadzie udzielonym w programie Game Heads stacji Spike TV, Fils-Aime potwierdził, iż oryginalny DS będzie sprzedawany jeszcze do sierpnia lub września.

W okolicach jesieni tego roku Nintendo zaprzestanie produkcji obecnej konsoli Dual Screen i zastąpi ją nową wersją handhelda, Lite. Informacja ta pochodzi bezpośrednio od Reggiego Fils-Aime, wiceprezesa amerykańskiego oddziału firmy. W wywiadzie udzielonym w programie Game Heads stacji Spike TV, Fils-Aime potwierdził, iż oryginalny DS będzie sprzedawany jeszcze do sierpnia lub września po czym jego linia produkcyjna zostanie zamknięta.

Posunięcie to nie jest niczym osobliwym w strategii Nintendo. Firma już wcześniej wycofywała ze sprzedaży "starzejące się" modele swoich urządzeń i zastępowała je nowymi wersjami. DS Lite pojawi się w Japonii już w marcu, oferując graczom wybór trzech wersji kolorystycznych. Premiera w USA i Europie nastąpi "nieco później" jak twierdzą przedstawiciele japońskiego oddziału firmy.

Podczas wywiadu Fils-Aime poruszył również kwestię Revolution - wszelkie szczegóły, w tym i data premiery, dotyczące konsoli mają zostać odkryte podczas tegorocznych targów E3.