Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. Gry Wyścigi Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry z gatunku wyścigi na platformę Wii.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Wii

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

wyścigi
Myth Makers: Super Kart GP
Myth Makers: Super Kart GP

Wyścigi 7 grudnia 2007

Myth Makers Super Card GP to stworzone specjalnie z myślą o dzieciach wyścigi gokartów, w których gracze wcielają się w rolę jednego ze zwariowanych bohaterów i ruszają po zwycięstwo. Opracowaniem gry zajęło się studio deweloperskie Data Design Interactive.

Donkey Kong: Barrel Blast
Donkey Kong: Barrel Blast

Wyścigi 28 czerwca 2007

Zręcznościowe wyścigi w świecie Donkey Konga. Produkcja nastawia się na zabawę w stylu arcade, w której postacie ze znanej serii ścigają się na rakietowych bongosach. Szesnaście postaci i siedem trybów gry w pełni pozwolą nam się cieszyć możliwościami kontrolera Wii. Do tego mamy możliwość zagrania w trybie dla wielu graczy z czterema innymi osobami. Oprawa audiowideo stoi na niezłym poziomie i jest przyjemna dla oka.

Baja Destruction
Baja Destruction

Wyścigi prace wstrzymane

Baja Destruction jest grą wyścigową, która wygląda niczym połączenie scen z filmu Mad Max 2: The Road Warrior i dorocznych off-roadowych zmagań spod znaku Baja 1000. Trzeba więc nie tylko dojechać w jednym kawałku do mety, ale także zniszczyć po drodze możliwie najwięcej maszyn rywali. Wszystko przy użyciu Wii-pilota, pozwalającego na precyzyjne sterowanie.

Monster 4x4: World Circuit
Monster 4x4: World Circuit

Wyścigi 19 listopada 2006

Monster 4x4: World Circuit jest grą skierowaną do fanów monstrualnych samochodów terenowych. Wśród dostępnych atrakcji jest także możliwość wzięcia udziału w zmaganiach Monster League Championship.

Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing
Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing

Wyścigi 21 września 2007

Zabawna gra wyścigowa, w której do wygrywania zawodów używamy latających mioteł. Równolegle staramy się odnaleźć stracone dzieła sztuki, zwracając je do magicznej biblioteki.

Hot Wheels: Beat That!
Hot Wheels: Beat That!

Wyścigi 30 września 2007

Niezbyt skomplikowana gra wyścigowa, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z trzydziestu samochodzików z tytułowej serii Hot Wheels. Ścigamy się na ciekawie zaprojektowanych trasach (m.in. kręgielnia i pole golfowe).

Rig Racer 2
Rig Racer 2

Wyścigi 23 listopada 2007

Rig Racer 2 to opracowana przez specjalizujące się w produkcjach niskobudżetowych studio Data Design Interactive gra wyścigowa z udziałem niezwykle ciężkich samochodów ciężarowych. W sumie otrzymujemy możliwość pokierowania ośmioma pojazdami.

Urban Extreme
Urban Extreme

Wyścigi 29 lutego 2008

Wyścigi samochodowe, w których prowadzimy muscle-car'y, pojazdu typu hot rod, czy terenowe buggy. Ścigamy się w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza.

Indianapolis 500 Legends
Indianapolis 500 Legends

Wyścigi 19 grudnia 2007

Gry wyścigowe bazujące na prawdziwych zawodach trafiają do wąskiego spektrum odbiorców, ale fani danej imprezy znajdują w nich to, czego nie dostarczają im inne produkcje. Wiernie oddane realia, licencje i klimat. Takim właśnie tytułem jest opracowana przez studio deweloperskie Torus Games gra Indianapolis 500 Legends.

Kawasaki Quad Bikes
Kawasaki Quad Bikes

Wyścigi 30 listopada 2007

Wyścigi quadów, czyli czterokołowych motocykli, rozgrywane w trudnym terenie. Do naszej dyspozycji oddano kilka różnych trybów zabawy (m.in. mistrzostwa) oraz ponad 70 tras. Jedną z głównych atrakcji Quad Bikes jest zawarcie kilkunastu licencjonowanych quadów marki Kawasaki. Producent przewidział też opcję tuningowania posiadanych maszyn. Wyposażamy je więc w lepsze komponenty, jak chociażby mocniejszy silnik.

Kawasaki Snow Mobiles
Kawasaki Snow Mobiles

Wyścigi 6 czerwca 2008

Wyścigi skuterów śnieżnych. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz dostępnych trybów zabawy. Uczestniczymy w mistrzostwach lub zajmujemy się wykonywaniem powietrznych akrobacji z wykorzystaniem pędzącej maszyny.

Cruis'n
Cruis'n

Wyścigi 12 listopada 2007

Kolejna odsłona popularnej gry wyścigowej. Odwiedzamy wiele ciekawych miejsc, między innymi Nowy Jork oraz San Francisco, zasiadając za sterami licencjonowanych maszyn.

M&M's Kart Racing
M&M's Kart Racing

Wyścigi 25 października 2007

Wyścigi gokartów, w których za kierownicami tytułowych maszyn zasiadają sympatyczne kulki M&M's. Ścigamy się na dwunastu różnych trasach, nie tylko walcząc o zwycięstwo, ale i zbierając bonusowe przedmioty.

Kawasaki Jet Ski
Kawasaki Jet Ski

Wyścigi 7 stycznia 2008

Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami skuterów śnieżnych. Zawody rozgrywane są w różnych zakątkach naszego globu, między innymi w okolicach Londynu czy Kanadzie.

Classic British Motor Racing
Classic British Motor Racing

Wyścigi 8 stycznia 2008

Wyścigi zabytkowych pojazdów, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Ścigamy się zarówno na krętych podmiejskich odcinkach, jak i w centrach największych brytyjskich metropolii.

Action Girlz Racing
Action Girlz Racing

Wyścigi 7 grudnia 2007

Action Girlz Racing to kolorowe, wzorowane na Mario Kart, wyścigi gokartów na wesoło, w których za kierownicami niewielkich, ale szybkich pojazdów zasiadają dziewczyny z popularnej na Zachodzie serii komiksowej Action Girl.

Yamaha Supercross
Yamaha Supercross

Wyścigi 3 marca 2009

Yamaha Supercross to wyścigi, których tematem jest supercross – zawody, w których motocykle ścigają się po zabłoconych trasach w stylu off-road, z dużą ilością hopek i przeszkód. Za stworzenie gry odpowiada firma Coyote Console, mająca na swoim koncie już takie tytuły jak Die Hard Vendetta, Vietcong, czy I-Ninja.

Monster Jam: Path of Destruction
Monster Jam: Path of Destruction

Wyścigi 9 listopada 2010

Kolejna część wyścigów potężnych monster trucków, sygnowana przez Activision i oparta na licencji Monster Jam. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich częściach gry twórcy zadbali o realizm. Gracz może wybierać spośród 30 dostępnych pojazdów, w tym takich legend jak Grave Digger czy Maximum Destruction. Ponadto możliwe jest również tworzenie własnych maszyn.

TrackMania Wii
TrackMania Wii

Wyścigi 24 września 2010

TrackMania Wii to przygotowana przez studio Firebrand Games gra wyścigowa, w której gracze nie tylko uczestniczą w szaleńczych zmaganiach samochodowych, ale także projektują trasy zawodów. Twórcy zadbali o wciągający tryb rozgrywki solowej oraz możliwość rywalizacji z żywymi przeciwnikami na podzielonym ekranie.

Sled Shred
Sled Shred

Wyścigi 23 lutego 2010

Sled Shred featuring the Jamaican Bobsled Team to w dużym skrócie wyścigi bobslejów, pozwalające nam również na konkurowanie z przeciwnikami przy wykorzystaniu dmuchanych opon czy toboganów.

Yu-Gi-Oh! 5D's Wheelie Breakers
Yu-Gi-Oh! 5D's Wheelie Breakers

Wyścigi 19 maja 2009

Yu-Gi-Oh! 5D's Wheelie Breakers to przygotowana przez zespół deweloperski firmy Konami gra wyścigowa z elementami karcianki, nawiązująca do popularnej serii anime Yu-Gi-Oh! 5D's. Gracze uczestniczą w tytułowych zawodach motocyklowych. Pokonując trasę na Duel Runnerach mają możliwość przeszkadzania przeciwnikowi przy pomocy talii kart przywołujących rozmaite potwory. Punkty zdobywane w wyścigach pozwalają kupować kolejne karty.

Wheelspin
Wheelspin

Wyścigi 27 listopada 2009

Wheelspin to futurystyczne, zręcznościowe wyścigi samochodowe, wyprodukowane przez studio Awesome Play. Gracze mają okazję zasiąść za kierownicą uzbrojonych, sportowych samochodów, rozwijających prędkości przekraczające 650 km/h. Twórcy przewidzieli kilka wariantów zabawy, w tym możliwość rywalizacji multiplayer z udziałem 8 osób.

Super PickUps
Super PickUps

Wyścigi 15 września 2008

Niskobudżetowa gra wyścigowa, w której bierzemy udział w zawodach z udziałem tytułowych pick-upów. Wybieramy pomiędzy szesnastoma maszynami, ścigając się na dwudziestu profesjonalnych obiektach.

NASCAR 2011: The Game
NASCAR 2011: The Game

Wyścigi 24 maja 2011

Kolejne wydanie symulatora popularnej szczególnie w Stanach Zjednoczonych serii wyścigów. Jest to pierwsza od wielu lat gra z cyklu NASCAR, za którą nie jest odpowiedzialna firma Electronic Arts.