Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. Gry Wyścigi Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry z gatunku wyścigi na platformę Wii.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Wii

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

wyścigi
Mister Bumblebee Racing Champion
Mister Bumblebee Racing Champion

Wyścigi 11 czerwca 2010

Zwariowana gra wyścigowa opowiadająca o rajdach latających owadów. Wśród zawodników znajdziemy takie stworzenia jak biedronka czy motyl, a trasy osadzone są w naturalnych środowiskach tych zwierząt. Autorzy przygotowali sześć różnych torów oraz kilka standardowych trybów, w tym pojedyncze wyścigi oraz walka z czasem, w których może rywalizować nawet do czterech graczy na podzielonym ekranie.

Ferrari The Race Experience
Ferrari The Race Experience

Wyścigi 25 października 2010

Gra wyścigowa, poświęcona włoskiej marce Ferrari od studia Eutechnyx. Zasiadamy w niej za kierownicą pięknych, czerwonych i potężnych maszyn, cieszących się wieloletnią sławą na całym świecie. Interesujące trasy, nastawienie na symulacje i realizm, a także rozgrywka wieloosobowa, czynią z tej produkcji imponującą pozycję dla fanów sportowych aut.

Monster Jam: Urban Assault
Monster Jam: Urban Assault

Wyścigi 28 października 2008

Druga odsłona wyścigów potężnych monster trucków, wydana przez firmę Activision. Gra zabiera fanów potężnych, pokrytych brudem czterokołowych pojazdów na ulice miast i pozwala im zmierzyć się w kilku różnych trybach rozgrywki. Bawimy się w ramach tradycyjnych rajdów, zawodów freestalowych, jak i trybach Devastator, Eliminator oraz „Head to Head” (Łeb w łeb).

MotoHeroz
MotoHeroz

Wyścigi 15 września 2011

Przygotowana specjalnie na Wii gra pozwalająca zasiąść za kierownicą ATV i pokonać wymyślne tory przeszkód. Twórcy zdecydowali się postawić na kolorową grafikę oraz fantastyczne scenerie pełne drzew, rzek, uskoków skalnych i wielkich głazów. Środowiskiem rywalizacji jest więc natura i stworzona przez nią rzeczywistość, a nie zaprojektowane przez kaskaderów sztuczne tory.

Racers' Islands: Crazy Racers
Racers' Islands: Crazy Racers

Wyścigi 10 września 2010

Racers' Islands: Crazy Racers to zręcznościowe wyścigi samochodowe, stworzone przez studio Artefacts z myślą o technicznych możliwościach kontrolerów Wii Remote i Nunchuck. Gracz uczestniczy w emocjonującej rywalizacji kierowców małych samochodzików, w której nie zawsze obowiązuje zasada fair-play. Tryb multiplayer w grze umożliwia wspólną zabawę czterem osobom na podzielonym ekranie (split-screen).

Excitebots: Trick Racing
Excitebots: Trick Racing

Wyścigi 20 kwietnia 2009

Szalone wyścigi będące kontynuacją dobrze przyjętej gry Excite Truck. W tej odsłonie do dyspozycji otrzymujemy pojazdy przypominające insekty oraz zwierzęta.

TrackMania Wii
TrackMania Wii

Wyścigi 24 września 2010

TrackMania Wii to przygotowana przez studio Firebrand Games gra wyścigowa, w której gracze nie tylko uczestniczą w szaleńczych zmaganiach samochodowych, ale także projektują trasy zawodów. Twórcy zadbali o wciągający tryb rozgrywki solowej oraz możliwość rywalizacji z żywymi przeciwnikami na podzielonym ekranie.

Sled Shred
Sled Shred

Wyścigi 23 lutego 2010

Sled Shred featuring the Jamaican Bobsled Team to w dużym skrócie wyścigi bobslejów, pozwalające nam również na konkurowanie z przeciwnikami przy wykorzystaniu dmuchanych opon czy toboganów.

Yu-Gi-Oh! 5D's Wheelie Breakers
Yu-Gi-Oh! 5D's Wheelie Breakers

Wyścigi 19 maja 2009

Yu-Gi-Oh! 5D's Wheelie Breakers to przygotowana przez zespół deweloperski firmy Konami gra wyścigowa z elementami karcianki, nawiązująca do popularnej serii anime Yu-Gi-Oh! 5D's. Gracze uczestniczą w tytułowych zawodach motocyklowych. Pokonując trasę na Duel Runnerach mają możliwość przeszkadzania przeciwnikowi przy pomocy talii kart przywołujących rozmaite potwory. Punkty zdobywane w wyścigach pozwalają kupować kolejne karty.

Monster Jam
Monster Jam

Wyścigi 1 lutego 2008

Monster Jam to gra skierowana do wszystkich miłośników wyścigów i naprawdę dużych pojazdów. Jak sama nazwa wskazuje, w rolach głównych występują tu potężne amerykańskie maszyny, zwane monster truckami.

SPOGS Racing
SPOGS Racing

Wyścigi 7 lipca 2008

SPOGS Racing to dosyć nietypowe wyścigi. Rolę bolidu pełni tu opona z włożonym do niej krążkiem, na którym widnieje nasza wirtualna podobizna.

Cars Mater-National
Cars Mater-National

Wyścigi 12 listopada 2007

Gra wyścigowa wykorzystująca postacie i lokacje znane z pełnometrażowej animacji komputerowej studia Pixar pt. „Cars” (w Polsce: „Auta”). Bierzemy udział w tytułowych mistrzostwach, dążąc do zdobycia najcenniejszego trofeum, czyli Złotego Tłoka. Model jazdy jest bardzo uproszczony i pozwala do woli wykonywać efektowne poślizgi oraz powietrzne akrobacje.

MX vs. ATV Untamed
MX vs. ATV Untamed

Wyścigi 20 lutego 2008

Kolejna część bardzo popularnej serii niezbyt skomplikowanych ścigałek. Zasiadamy między innymi za sterami motocykli enduro, quadów, czy profesjonalnie przygotowanych aut terenowych.

Ford Racing Off Road
Ford Racing Off Road

Wyścigi 15 sierpnia 2008

Ford Off Road to sygnowana logiem znanego producenta samochodów gra wyścigowa, wyprodukowana przez studio Empire Interactive. Gracze mają okazję usiąść za kierownicą kilku modeli aut terenowych firmy Ford i wziąć udział w zmaganiach kierowców rozgrywanych na 26 trasach pokrytych piaskiem, błotem i śniegiem.

Indianapolis 500 Legends
Indianapolis 500 Legends

Wyścigi 19 grudnia 2007

Gry wyścigowe bazujące na prawdziwych zawodach trafiają do wąskiego spektrum odbiorców, ale fani danej imprezy znajdują w nich to, czego nie dostarczają im inne produkcje. Wiernie oddane realia, licencje i klimat. Takim właśnie tytułem jest opracowana przez studio deweloperskie Torus Games gra Indianapolis 500 Legends.

Rig Racer 2
Rig Racer 2

Wyścigi 23 listopada 2007

Rig Racer 2 to opracowana przez specjalizujące się w produkcjach niskobudżetowych studio Data Design Interactive gra wyścigowa z udziałem niezwykle ciężkich samochodów ciężarowych. W sumie otrzymujemy możliwość pokierowania ośmioma pojazdami.

Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing
Billy the Wizard: Rocket Broomstick Racing

Wyścigi 21 września 2007

Zabawna gra wyścigowa, w której do wygrywania zawodów używamy latających mioteł. Równolegle staramy się odnaleźć stracone dzieła sztuki, zwracając je do magicznej biblioteki.

Kawasaki Quad Bikes
Kawasaki Quad Bikes

Wyścigi 30 listopada 2007

Wyścigi quadów, czyli czterokołowych motocykli, rozgrywane w trudnym terenie. Do naszej dyspozycji oddano kilka różnych trybów zabawy (m.in. mistrzostwa) oraz ponad 70 tras. Jedną z głównych atrakcji Quad Bikes jest zawarcie kilkunastu licencjonowanych quadów marki Kawasaki. Producent przewidział też opcję tuningowania posiadanych maszyn. Wyposażamy je więc w lepsze komponenty, jak chociażby mocniejszy silnik.

Kawasaki Snow Mobiles
Kawasaki Snow Mobiles

Wyścigi 6 czerwca 2008

Wyścigi skuterów śnieżnych. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz dostępnych trybów zabawy. Uczestniczymy w mistrzostwach lub zajmujemy się wykonywaniem powietrznych akrobacji z wykorzystaniem pędzącej maszyny.

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli
Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

Wyścigi 26 sierpnia 2008

Ferrari Challenge jest dynamiczną grą wyścigową. Zasiadamy za kółkiem jednego spośród kilkudziesięciu najsłynniejszych modeli Ferrari. Sprawdzamy swoje umiejętności na dokładnie odwzorowanych torach wyścigowych.

Cruis'n
Cruis'n

Wyścigi 12 listopada 2007

Kolejna odsłona popularnej gry wyścigowej. Odwiedzamy wiele ciekawych miejsc, między innymi Nowy Jork oraz San Francisco, zasiadając za sterami licencjonowanych maszyn.

M&M's Kart Racing
M&M's Kart Racing

Wyścigi 25 października 2007

Wyścigi gokartów, w których za kierownicami tytułowych maszyn zasiadają sympatyczne kulki M&M's. Ścigamy się na dwunastu różnych trasach, nie tylko walcząc o zwycięstwo, ale i zbierając bonusowe przedmioty.

Kawasaki Jet Ski
Kawasaki Jet Ski

Wyścigi 7 stycznia 2008

Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami skuterów śnieżnych. Zawody rozgrywane są w różnych zakątkach naszego globu, między innymi w okolicach Londynu czy Kanadzie.

Classic British Motor Racing
Classic British Motor Racing

Wyścigi 8 stycznia 2008

Wyścigi zabytkowych pojazdów, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Ścigamy się zarówno na krętych podmiejskich odcinkach, jak i w centrach największych brytyjskich metropolii.