Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. western

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce western ułożone według popularności.

PC
PC Windows66 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 416 Sony PlayStation 38 Sony PlayStation 24 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable2 PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE14 Microsoft Xbox 3608 Microsoft Xbox4
Mobile
Android13 Apple iOS14 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch13 Nintendo Wii5 Nintendo DS3 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS4
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ
El Hijo: A Wild West Tale
El Hijo: A Wild West Tale

Zręcznościowe 3 grudnia 2020

Skradanka utrzymana w konwencji spaghetti westernu, za której opracowanie odpowiada studio Honig. Akcja El Hijo została osadzona w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, wzorowanej na filmach Sergio Leone. Główny bohater, czyli tytułowy El Hijo, poszukuje zaginionego ojca.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Secret Ponchos
Secret Ponchos

Akcji 2 grudnia 2014

Westernowa strzelanka sieciowa, pozwalająca wcielić się w wyjętych spod prawa rewolwerowców i toczyć zaciekłe boje na arenach zlokalizowanych na Dzikim Zachodzie. Twórcy przygotowali sześć odmiennych postaci, dysponujących unikalnymi umiejętnościami oraz charakterystycznym ekwipunkiem, do którego zalicza się różnego rodzaju broń palna. Jakby tego było mało, rewolwerowcy są biegli w walce wręcz, co znacznie zwiększa ich możliwości na polu bitwy.

PCPS4

Mad Bullets
Mad Bullets

Akcji 14 lipca 2014

Gra zaliczana do gatunku strzelanek na szynach (rail shooter). W czasie zabawy gracze wcielają się w kowboja, który przemierza Dziki Zachód, eliminując zastępy wrogów. Za powstanie Mad Bullets odpowiada studio isTom Games Kft.

PCSwitchANDiOS

Wild West Online
Wild West Online

Akcji 10 maja 2018

Opracowana przez studio 612 Games gra MMO w realiach Dzikiego Zachodu, inspirowana trybem wieloosobowym słynnego Red Dead Redemption firmy Rockstar Games. W Wild West Online gracze trafiają bowiem do rozległego, otwartego świata, gdzie starają się przetrwać, podejmując rozmaite aktywności. Jedną z głównych atrakcji stanowi tu zabawa w bandytów oraz stróżów prawa, a podczas zabawy możemy łączyć się w gangi i napadać na banki bądź okradać lub zabijać napotkane osoby.

PC

Fenimore Fillmore: The Westerner
Fenimore Fillmore: The Westerner

Przygodowe 1 czerwca 2003

Kolejna odsłona przygodowej gry 3 Skulls of the Toltecs. Fenimore Fillmore. Tytułowy kowboj tym razem wyrusza pomóc biednym farmerom. Ładna, stylizowana grafika oraz pełna humoru akcja, czyni ten tytuł interesującym dla każdego fana przygodówek.

PCWii

Weird West
Weird West

RPG 2021

Izometryczna gra RPG (akcji) osadzona w fantastycznej, mrocznej wersji amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Za stworzeniem Weird West stoi WolfEye Studios, założone przez ludzi odpowiedzialnych m.in. za gry Dishonored i Prey (2017).

PC

Dead Man's Hand
Dead Man's Hand

Akcji 16 marca 2004

Dead Man's Hand to shooter FPS z akcją umiejscowioną na Dzikim Zachodzie, stworzony przez Human Head Studios, firmę odpowiedzialną m.in. za grę Rune. Bohaterem gry jest niejaki El Tejon, członek gangu o nazwie The Nine, w którego skład wchodzą najwięksi lokalni złoczyńcy.

PCXBOX

Colt Canyon
Colt Canyon

Akcji 16 czerwca 2020

Roguelike w klimacie westernu, zrealizowany w formie dynamicznego twin-stick shootera. W Colt Canyon wcielamy się w bohatera, który przemierza generowane losowo poziomy, by uratować swojego partnera i wrócić bezpiecznie do domu.

PCPS4XONESwitch

Na Dzikim Zachodzie: Przygody Lucky Luke'a
Na Dzikim Zachodzie: Przygody Lucky Luke'a

Zręcznościowe 23 listopada 2007

Go West: A Lucky Luke Adventure to wypełniona akcją platformówka, traktująca o najszybszym rewolwerowcu na Dzikim Zachodzie imieniem Luke. Niniejsza pozycja powstała w oparciu o animowany film Go West!

PCWiiNDS

Ritual: Crown of Horns
Ritual: Crown of Horns

Akcji 7 listopada 2019

Dynamiczna strzelanka z widokiem top-down, osadzona w mrocznych realiach Weird West, tj. na Dzikim Zachodzie wzbogaconym o elementy fantastyczne. Ritual: Crown of Horns to dzieło polskiego studia Draw Distance (wcześniej iFun4all).

PCPS4XONESwitch

Wild Guns: Reloaded
Wild Guns: Reloaded

Akcji 20 grudnia 2016

Opracowany przez firmę Natsume we współpracy z twórcami pierwowzoru, rozbudowany remake klasycznej gry akcji Wild Guns, która ukazała się w 1994 roku na konsolach NES. Fabuła gry łączy cechy westernu z elementami science fiction oraz cyberpunku i opowiada o losach dwóch głównych postaci: dziewczyny Annie, pragnącej zemścić się na gangu Kida oraz pomagającego jej łowcy głów, Clinta.

PCPS4Switch

Ernest Colt
Ernest Colt

Zręcznościowe 14 stycznia 2008

Ernest Colt to zręcznościowa strzelanina w klimatach westernu, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska studia Artifex Mundi. Fabuła gry ukazuje perypetie tytułowego bohatera, którego ambicją jest zostać szeryfem. Aby tego dokonać młody kowboj musi stawić czoła groźnym bandytom, dzikim zwierzętom, a nawet demonicznym duchom.

PC

Westworld
Westworld

Strategiczne 21 czerwca 2018

Połączenie strategii ekonomicznej i symulacji, oparte na popularnym filmie i serialu Westworld. Gracze wcielają się w nowego pracownika korporacji Delos, który bierze udział w symulacji mającej sprawdzić, czy nadaje się on do zarządzania parkiem rozrywki wypełnionym przez androidy. Musi zatem odpowiednio rozwinąć zaplecze laboratoryjne i atrakcje, opracowywać nowe technologie, dbać o zadowolenie gości i nadzorować zachowanie robotów.

ANDiOS

Deadlands
Deadlands

RPG prace wstrzymane

Deadlands to trójwymiarowa gra akcji z elementami cRPG utrzymana w konwencji horroru. Akcja osadzona została na dzikim zachodzie w XIX wieku.

PC

Alder's Blood
Alder's Blood

RPG 13 marca 2020

Gra taktyczna z silnymi elementami RPG i turowym systemem walki, utrzymana w lovecraftiańskim klimacie grozy. Alder’s Blood zostało stworzone przez polskie studio Shockwork Games i czerpie inspiracje z takich tytułów jak Bloodborne, Darkest Dungeon i XCOM.

PCPS4XONESwitch

3 Czaszki Tolteków (1996)
3 Czaszki Tolteków (1996)

Przygodowe 3 września 1996

Zabawna przygodówka parodiująca gatunek filmowy znany jako „spaghetti western”. Gracze wcielają się w niej w rewolwerowca Fillmore’a, który poszukuje legendarnego skarbu Tolteków. Produkcja powstała w połowie lat 90. XX wieku, więc korzysta z typowych dla tego okresu rozwiązań. Ważną cechą gry jest duży ładunek dobrego humoru.

PC

Bang!
Bang!

Towarzyskie jeszcze nie ogłoszona

Bang! to cyfrowa gra karciana autorstwa dV Goichi, w której gracze przyjmują role szeryfów i złoczyńców na pełnym niebezpieczeństw Dzikim Zachodzie. Za stworzenie komputerowej konwersji odpowiada firma Asmodee Digital.

PCANDiOS

Fenimore Fillmore: Zemsta
Fenimore Fillmore: Zemsta

Przygodowe 19 września 2008

Fenimore Fillmore's Revenge to trzecia część serii gier przygodowych w klimatach Dzikiego Zachodu. Zapoczątkował ją 3 Skulls of the Toltecs już w 1996 roku, zaś osiem lat później przygodę kontynuował Fenimore Fillmore: The Westerner (zapamiętaliśmy go głównie ze złej polonizacji).

PC

Wild Arms
Wild Arms

RPG 20 grudnia 1996

Pierwsza odsłona serii japońskich RPG-ów, które wyróżniają się nietypową, nawiązującą do Dzikiego Zachodu i czasów średniowiecznych stylistyką.

PS1

SteamWorld Dig
SteamWorld Dig

Zręcznościowe 7 sierpnia 2013

Opracowana przez niezależne szwedzkie studio Image & Form gra zręcznościowo-platformowa, osadzona w uniwersum łączącym klimaty steampunku i Dzikiego Zachodu. Kiedy cywilizacja ludzka upadła, a gatunek homo sapiens uległ degeneracji, zamieniając się w bytujących pod ziemią troglodytów, prym na Ziemi wiodą dziwne robotyczne istoty.

PCPS4XONESwitchWiiUPSV3DS

Darkwatch
Darkwatch

Akcji 16 sierpnia 2005

„Darkwatch : Curse Of The West” należy do gatunku gier akcji ukazanych z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Akcja tejże pozycji została umiejscowiona w scenerii Dzikiego Zachodu, straszliwie popularnego ostatnimi czasy wśród twórców gier. Pozycja ta powstaje w budynkach firmy Sammy Studios, mającej w swym dorobku m.in. serię bijatyk „Guilty Gear”.

PS2XBOX

Gun Showdown
Gun Showdown

Akcji 10 października 2006

Gun Showdown jest odświeżoną edycją gry Gun, znanej wcześniej z wersji na inne platformy sprzętowe. Fabuła gry pozostała taka sama. W produkcji wcielamy się w postać rewolwerowca o imieniu Colton White, przemierzającego Dziki Zachód w poszukiwaniu morderców swego ojca. Naszym zadaniem jest odnalezienie bandytów i wymierzenie im sprawiedliwości.

PSP

Wild West and Wizards
Wild West and Wizards

RPG 28 kwietnia 2020

Pierwszoosobowa gra RPG akcji osadzona w realiach z pogranicza westernu i fantasy. Gracz wciela się w niej we władającego magią kowboja, który podróżuje przez świat, odkrywając jego sekrety. Za powstanie Wild West and Wizards odpowiada Lavaboots Studios.

PC

Dead Man's Country
Dead Man's Country

RPG 2022

Sieciowe RPG akcji osadzone na Dzikim Zachodzie. Dead Man’s Country oferuje system walki wzorowany na strzelankach, elementy survivalowe i duży otwarty świat, w którym walczymy zarówno przeciwko wrogom sterowanym przez sztuczną inteligencję, jak i innym graczom.

PC