Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka Wild Arms (PS1)
OkładkaWild Arms (PS1)

Wild Arms PS1

Pierwsza odsłona serii japońskich RPG-ów, które wyróżniają się nietypową, nawiązującą do Dzikiego Zachodu i czasów średniowiecznych stylistyką.

RPG | western | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild Arms Premiera PS1

20grudnia1996

producent: Media.Vision wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wild Arms

Chrono Cross

Tales of Destiny

Xenogears

Jeden z pierwszych japońskich RPG-ów wydanych na PS1 Produkcja opowiada o losach grupy śmiałków, którzy próbują uratować swój świat przed inwazją demonów. Grę wyróżnia m.in. rzadko spotykana w tego typu tytułach stylistyka, nawiązująca do Dzikiego Zachodu i średniowiecznej Europy.

Fabuła

Nastoletni Rudy nie jest zwyczajnym chłopcem – potrafi kontrolować potężną antyczną broń zwaną ARM (Ancient Relic Machine). Wraz z dwójką swoich kompanów, łowcą skarbów Jackiem i absolwentką szkoły magicznej Cecilią, wyrusza z misją uratowania świata Filgaia przed grożącym mu niebezpieczeństwem. Ich celem jest powstrzymanie planów rasy demonów, które chcą przywrócić do życia swoją Matkę i zapanować nad całym uniwersum.

Mechanika

Wild Arms bazuje na elementach typowych dla gatunku. Gracze kierują trzyosobową drużyną, zwiedzając świat, wykonując rozmaite questy, tocząc bitwy z losowo napotkanymi oponentami i rozwijając umiejętności postaci. Podczas eksploracji akcja prezentowana jest z lotu ptaka, w grafice 2D. Same walki odbywają się już jednak w 3D i toczone są w systemie turowym. Posiadacze PS1 na początku każdej z nich wydają swoim bohaterom rozkazy użycia zwykłych ataków, czarów, specjalnych zdolności i zebranych lub kupionych przedmiotów. W trakcie pojedynków herosi ładują specjalny, składający się z czterech komórek pasek (Force bar), który pozwala im korzystać z umiejętności specjalnych.

Kwestie techniczne

Produkcja Media.Vision jest jednym z pierwszych jRPG-ów wydanych na PS1. Grę wyróżnia ciekawa stylistyka, w tym projekty postaci i miast nawiązujące do Dzikiego Zachodu i średniowiecznej Europy. Odpowiedni klimat buduje też ścieżka dźwiękowa autorstwa Michiko Naruke, mocno inspirowana klasycznymi westernami. W 2003 roku na PlayStation 2 ukazał się remake gry pod tytułem Wild Arms Alter Code: F.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wild Arms: 12+