Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Westerado: Double Barreled (PC)

Westerado: Double Barreled

Gra akcji z otwartym światem, opracowana przez studio Ostrich Banditos. Tytuł rozpoczynał swój żywot jako darmowa gra przeglądarkowa, która następnie została rozwinięta do poziomu pełnoprawnej produkcji komercyjnej.

Akcji | sandbox | widok izometryczny | western | 2D | indie | XIX wiek

Okładka Westerado: Double Barreled (PC)

data premiery gry:

16kwi2015

PC

9gru2016

XONE

Westerado: Double Barreled to przeznaczona na platformę PC i XONE gra akcji utrzymana w klimacie westernu. Tytuł opracowało studio Ostrich Banditos, a wydała firma Adult Swim Games. Projekt rozpoczął żywot jako darmowa gra przeglądarkowa, która następnie została rozwinięta do poziomu pełnoprawnej produkcji komercyjnej.

Akcja gry toczy się na Dzikim Zachodzie i swoim klimatem odwołuje się do gatunku filmowego określanego mianem spaghetti westernów. Gracz wciela się w doświadczonego rewolwerowca, któremu wydaje się, że zostawił za sobą pełną przemocy przeszłość. Ta iluzja ulega zniszczeniu, gdy jego rodzina zostaje zamordowana przez nieznanego desperado. Pałając żądzą zemsty, bohater wyrusza z misją odnalezienia winnego i posłania go do piachu.

Podczas zabawy akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Naszym głównym zadaniem jest eksplorowanie świata w celu odkrywania informacji i poszlak, które krok po kroku doprowadzają nas coraz bliżej do poznania tożsamości mordercy oraz miejsca jego pobytu. Gracz dysponuje listą podejrzanych i z każdą zdobytą wskazówką ulega ona skróceniu. Co ciekawe, przy rozpoczęciu kampanii gra losowo ustala, kto jest sprawcą, więc całość można przechodzić wielokrotnie, za każdym razem otrzymując świeże przygody.

Jednocześnie poszukiwanie zemsty nie jest jedynym co robimy. Wirtualny Dziki Zachód kryje zatrzęsienie misji pobocznych oraz opcjonalnych aktywności, za które otrzymujemy pieniądze lub cenne wskazówki. Westerado: Double Barreled na platformie PC i XONE posiada także ciekawy system wyciągania informacji od napotkanych ludzi. Poza zwykłą konwersacją możemy ich przesłuchiwać, oskarżać a nawet straszyć wyciągniętą bronią. Gra w niczym nie ogranicza swobody naszych działań, a świat dynamiczne się do nich dostosowuje. Możemy zastrzelić każdą postać, a kampania mimo to będzie biegła dalej, zaś niektóre decyzje potrafią doprowadzić do zagłady całych miasteczek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Gry podobne do Westerado: Double Barreled

Klasyfikacja PEGI Westerado: Double Barreled

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Wymagania sprzętowe Westerado: Double Barreled

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Core 2 Duo 2
  • 4 GHz
  • 2 GB RAM
  • Windows 7
PC
XONE