Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONESwitch
Okładka Colt Canyon (PS4)

Colt Canyon

Roguelike w klimacie westernu, zrealizowany w formie dynamicznego twin-stick shootera. W Colt Canyon wcielamy się w bohatera, który przemierza generowane losowo poziomy, by uratować swojego partnera i wrócić bezpiecznie do domu.

Akcji | roguelike | western | 2D | na 2 osoby | indie | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Colt Canyon (PS4)

producent: Retrific

wydawca: Headup Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

16cze2020

PC XONE Switch

23gru2020

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Colt Canyon jest produkcją typu roguelike, zrealizowaną w formie dynamicznego twin-stick shootera. Gra została opracowana przez niewielkie niezależne studio Retrific (a w większości – stojącego na jego czele Jonathana Mannshovena), natomiast jej wydaniem zajęła się firma Headup Games. Wśród źródeł inspiracji dla tego projektu można znaleźć takie pozycje, jak Hotline Miami, Enter the Gungeon oraz Red Dead Redemption.

Fabuła

Colt Canyon przenosi nas na Dziki Zachód. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, którego zadaniem jest uratowanie porwanego partnera i bezpieczne dotarcie wraz z nim do domu. Choć początkowo otrzymujemy do dyspozycji jedynie kowboja, z czasem odblokowujemy kolejne postacie.

Mechanika

W Colt Canyon akcję ukazano z lotu ptaka. Uwolnienie zakładnika oznacza dla nas konieczność pokonania dziewięciu rozbudowanych poziomów, a następnie powrotu do punktu początkowego. Przemierzając kolejne etapy, zajmujemy się przede wszystkim eliminacją zastępów przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno szeregowi oponenci, jak i potężni bossowie. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie musimy być w nieustannym ruchu, by unikać wrogich ataków, jednocześnie starając się wyprowadzać celne ataki. Arsenał oddany do naszej dyspozycji obejmuje broń palną, ładunki wybuchowe oraz rozmaite pułapki.

Z uwagi na fakt, że w grze zaimplementowano mechanikę permadeath, a akcja jest niebywale szybka, czasami warto spróbować cichej eliminacji przeciwników i przekradania się za ich plecami. W miarę postępów odblokowujemy nowe postacie, liczne ulepszenia (na każdym poziomie znajduje się więzień, który po uwolnieniu oferuje nam takowe lub może nas wspierać w walce) oraz arsenał, co w połączeniu z coraz lepszym zrozumieniem meandrów rozgrywki z czasem pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom. Ponadto dzięki temu, że wiele poziomów jest generowanych proceduralnie, gra cechuje się wysokim replayability.

Tryby gry

Colt Canyon pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerową rozgrywkę w lokalnym trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Pixelartowa oprawa gry Colt Canyon budzi skojarzenia ze sferą wizualną kontrowersyjnej gry Custer’s Revenge, wydanej w 1982 roku na platformę Atari 2600. Całość wzbogacono jednak o współczesne efekty graficzne, na czele z dynamicznym oświetleniem. Poza tym omawiany tytuł przygotowano do działania w 60 klatkach na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Colt Canyon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Colt Canyon

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
XONE
Switch
PS4