Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2022, 20:57

Games with Gold już długo nie pożyje? Słabiutka oferta na grudzień

Microsoft zaprezentował gry, które otrzymamy w ramach grudniowego Games with Gold. Oferta, delikatnie mówiąc, nie jest zadowalająca.

Źródło fot. Microsoft
i

Microsoft ujawnił produkcje, które otrzymamy w ramach grudniowego Games with Gold. Ponownie będziemy mieć do czynienia z bardzo słabą ofertą. Ogłoszenie to skłania do przemyśleń nad kondycją usługi oraz jej przyszłością.

Games with Gold na grudzień

Jak już wspomniałam wcześniej, oferta Games with Gold na grudzień prezentuje się wyjątkowo ubogo. Na koniec roku otrzymamy bowiem:

  1. Colt Canyon
  2. Bladed Fury

Jest to trzeci miesiąc z rzędu, gdy otrzymujemy tylko dwie pozycje i po raz kolejny rozdawane graczom produkcje budzą mieszane uczucia. O ile do jakości obu produkcji trudno się przyczepić, nie ma co ukrywać, że są one bardzo niszowe. Trudno więc je traktować jako okazję odzwierciedlającą cenę abonamentu Xbox Live Gold, w skład którego wchodzi omawiany program.

Schyłek Games with Gold?

Dla przypomnienia: Games with Gold to usługa, która pozwala na odebranie konkretnej liczby tytułów w każdym miesiącu. Do września tego roku były to cztery pozycje – po dwie pochodzące z Xboksa 360 i Xboksa One. Do tego czasu ich jakość była bardzo nierówna. Praktycznie zawsze otrzymywaliśmy starsze produkcje, jednak zdarzały się wśród nich godne uwagi perełki (jak chociażby Portal 2).

Wspomniany wcześniej wrzesień był momentem, kiedy wdrożono decyzję, że w Games with Gold przestaną pojawiać się gry z Xboksa 360. Od tego czasu udostępniane są jedynie po dwie pozycje, więc oferta została okrojona o połowę.

W oczy rzuca się fakt, że usługa do niedawna dotyczyła konsol dwóch poprzednich generacji, a teraz już tylko jednej z nich. Nie oferuje ona pozycji bezpośrednio dedykowanych Xboksom Series X/S. Już to wskazuje, że Microsoft nie jest specjalnie zainteresowany dalszym rozwijaniem programu. Możemy więc przypuszczać, że całość będzie stopniowo wygaszana.

Szczerze mówiąc, nie jest to szokujące. Korzyści z Xbox Live Gold (czyli też Games with Gold), na czele z dostępem do funkcji sieciowych w grach na konsolach Microsoftu, otrzymujemy również przy opłacaniu abonamentu Xbox Game Pass Ultimate (niewiele droższego od XLG). Osoby wybierające tę opcję, które korzystają z konsol Xbox One i Xbox Series X/S, mają w cenie ogromną kolekcję gier, oferującą zdecydowanie ciekawsze pozycje. Utrzymywanie Games with Gold wydaje się więc mało opłacalne.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej