Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2022, 20:43

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Nowy dodatek totalnie odklei Far Cry 6 od rzeczywistości; zobacz trailer

Ubisoft właśnie zaprezentował nowy, duży dodatek do Far Cry 6 – Lost Between Worlds (Zagubienie między światami). Z Odłamkołakami powalczymy już w przyszłym tygodniu. Dziś zaś ukazała się wersja próbna gry.

Źródło fot. YouTube - Ubisoft
i

Dzisiaj na oficjalnym kanale na Twitchu Ubisoftu odbył się stream ujawniający szczegóły na temat nadchodzącego dodatku do Far Cry 6. Rozszerzenie Zagubienie między światami (ang. Lost Between Worlds) zadebiutuje już 6 grudnia na PC-tach, PS4, PS5, Xboxach One, Xboxach Series X/S oraz w usłudze Ubisoft+.

Zaprezentowany został pierwszy trailer dodatku, ujawniający jego fabułę oraz ujęcia z rozgrywki. Zobaczcie ten oderwany od rzeczywistości zwiastun poniżej.

Portale i kryształy w dodatku

W nowym dodatku ponownie wcielimy się w Dani Rojas, który (-a) przez kontakt z pozaziemską cywilizacją trafi do nieznanego miejsca, gdzie ma spędzić kolejne pięć milionów lat. Może to jednak zmienić, zbierając pięć odłamków kryształów, dzięki czemu zdoła naprawić statek sztucznej inteligencji Fai. Przemierzając szczeliny rozsiane po Yarze, zmierzy się z wieloma zagrożeniami, w tym strzegącymi ich Odłamkołakami – kryształowymi ludźmi – jak i zwierzętami. Tak brzmi fragment opisu dodatku:

Wybierz własną drogę wśród szczelin i szturmuj rozbitą fortecę, szybującą na niebie. Wpłyń do podwodnej Esperanzy, pełnej zabójczych pułapek, zejdź do centrum aktywnego wulkanu, odeprzyj mrok w ciemnej jaskini, przetrwaj polowanie niewidzialnych wrogów, rozwiąż łamigłówkę światła i nie tylko. Aby przetrwać, musisz opanować po mistrzowsku sztukę działania po cichu, przemieszczania się, szybkości i brutalnej siły.

Twórcy w trakcie prezentacji rozszerzenia zwracali uwagę na przeciwników, którzy występują w dwóch kolorach, czerwonym i niebieskim. Wygląda na to, że będzie to istotne zarówno podczas cichej, jak i otwartej walki. Wiemy też, że każda szczelina będzie oferowała przejście fioletowym lub pomarańczowym portalem – do gracza będzie należał jego wybór. Ponadto po zdobyciu odłamka zostaniemy nagrodzeni m.in. nowymi mocami czy przedmiotami.

Całą prezentację dodatku Zagubienie między światami możecie zobaczyć poniżej.

Dodatek otrzymacie po zakupie Far Cry 6: Game of the Year Upgrade Pass kosztującego aktualnie w wersji na PC 124,95 złotego (po zakończeniu promocji zapłacimy za tę przepustkę 249,90 zł). Zagubienie między światami będzie również dostępne do nabycia oddzielnie.

Wersja próbna Far Cry 6

Na streamie zostały też ujawnione inne nowości, które zawitały dzisiaj do Far Cry 6. Jedną z nich jest tryb Nowa Gra Plus, którą można rozpocząć po zakończeniu kampanii gry. Kolejna to Completionist Aid – mechanika wskazówek, dzięki której łatwiej będzie zdobywać wszelakie znajdźki.

Sporą część graczy zainteresuje wersja próbna Far Cry 6, która jest od dzisiaj dostępna na wszystkich platformach. Dzięki niej można za darmo ograć pierwszych siedem misji fabularnych w grze i zwiedzić startową wyspę.

  1. Far Cry 6: Lost Between Worlds – oficjalna strona