Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Far West (PC)

Far West PC

Far West to mieszanka akcji i strategii czasu rzeczywistego w której zajmiemy się budową i utrzymaniem rancza położonego gdzieś na dzikich preriach Ameryki Północnej w czasach gdy panowało tam bezprawie i rozbój.

Strategiczne | ekonomiczne | western

PC Windows
Okładka Far West (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6listopada2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Far West to mieszanka akcji i strategii czasu rzeczywistego w której zajmiemy się budową i utrzymaniem rancza położonego gdzieś na dzikich preriach Ameryki Północnej, w czasach gdy panowało tam bezprawie i rozbój. W skład naszych podstawowych obowiązków wchodzi hodowla bydła, wymiana towarowa, umiejętne gospodarowanie zasobami finansowymi oraz oczywiście walka i obrona dobytku przed zakusami Indian i okolicznych bandziorów.

Podstawowym dobrem w grze są krowy (choć mogą to być jeszcze konie lub owce), do obrony i wypasu których musimy zatrudnić kowboi, a tym z kolei należy zapewnić wikt i opierunek - czyli odpowiednią ilość fasoli, kawy i whiskey, a także miejsce do spania. Cała rozgrywka Far West obraca się wokół rancza, które należy ciągle ulepszać i rozbudowywać (o np.: domy mieszkalne przeznaczone dla pracowników, magazyny i pastwiska), by mogło pomieścić większą liczbę krów i przynosić tym samym większe dochody. Nieustannie też musimy odwiedzać pobliskie miasto stanowiące centrum wymiany towarowej. Znajdziemy tu między innymi: różnego rodzaju sklepy, salon, dealera krów, bank i szeryfa.

Gra wykonana jest przy użyciu trójwymiarowej grafiki (ruchoma kamera z możliwością dowolnego przybliżania i oddalania widoku akcji), posiada spójną linię fabularną oraz opcje umożliwiające rozgrywkę zarówno w trybie single jak i multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Far West

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Far West

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 700 MB HDD
Far West - zapowiedź
Far West - zapowiedź

Przed premierą 26 listopada 2002, 09:19

Później, gdy stan naszej gotówki będzie naprawdę pokaźny, możemy na własnym ranczu wybudować saloon lub nawet motel, aby kowboje nie tracili czasu na podróżowanie do miasta. Już wcześniej natomiast i tak zmuszeni jesteśmy do postawienia paru "kwater kowbojów", aby mieli oni gdzie mieszkać (początkowo będziemy trzymać ich we własnym domu, lecz gdy liczba wzrośnie, nie pomieszczą się). Nasze kochane pieniążki nie muszą być tylko przeznaczane na kupno bydła lub zatrudnianie kowbojów, bo to by było za nudne. Możemy np. postawić stację kolejową, która ułatwi ludziom przyjazd do miasta, co sprawi z kolei, iż skorzystają z saloonu lub hotelu, lub nawet kupią część twego bydła - a każda z tych inwestycji będzie dla ciebie opłacalna. Nie wiadomo jeszcze, czy pojawią się dyliżanse, choć perspektywa obrony takowego przed sforą żądnych krwi Indian jest iście kusząca. Aby "uspokoić" Indian, będziemy musieli np. odwiedzić wioskę i negocjować z jej wodzem. Inne osoby będą równie ważne do odwiedzenia - wspomniany szeryf lub pastor. Mały datek na rzecz kościoła pozwoli go rozbudować, a więcej miejsca dla modlących to równocześnie więcej zadowolonych kowbojów. Armii stacjonującej w forcie także będziemy mogli sprzedać bydło, natomiast sklep z gazetami będzie informował nas o najnowszych wydarzeniach. Dla tych graczy, którzy wolą bardziej niecne posunięcia od prawych, autorzy udostępnili opcje szkolenia swych kowbojów na bandytów, którzy w łatwy sposób pozbędą się bydła przeciwnika. A jeśli szeryf "za bardzo" się nami zainteresuje, to pewna sumka powinna zniechęcić go do bawienia się w detektywa.