Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. tytuły ekskluzywne Nintendo - Gry Symulacje

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry z gatunku symulacje o tematyce tytuły ekskluzywne Nintendo ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Symulacje
tytuły ekskluzywne Nintendo
PC
PC Windows
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1 Nintendo Wii17 Nintendo DS46
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS17 Game Boy Advance5
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Puppies World 3D
Puppies World 3D

Symulacje 10 listopada 2011

Gra, która powoli nam zaopiekować i bawić się z wirtualnymi szczeniakami. Puppies World 3D pozwala nam pokierować rozwojem pieska wybranego spośród 12 dostępnych ras. Tytuł oferuje tryb tzw. rzeczywistości rozszerzonej, dzięki której możemy niemalże przenieść pieska wprost do naszego pokoju.

3DS

My Animal Centre: Baby Animals
My Animal Centre: Baby Animals

Symulacje 26 czerwca 2009

W kolejnej odsłonie produkcji wcielamy się w rolę siostry pani weterynarz znanej z poprzednich części gry i podejmujemy się opieki nad małymi, chorymi zwierzętami.

NDS

My Hero: Astronaut
My Hero: Astronaut

Symulacje prace wstrzymane

My Hero: Astronaut umożliwia graczom na wcielenie się w postać astronauty i wykonywanie szeregu zadań związanych z jego obowiązkami podczas wirtualnej podróży na Marsa.

NDS

Petz: Bunnyz
Petz: Bunnyz

Symulacje 4 marca 2008

Petz: Bunnyz to symulator życia królika. Gra jest przeznaczona dla najmłodszych i oferuje mnóstwo opcji zabawy z wirtualnym zwierzaczkiem.

NDS

Wild Earth: African Safari
Wild Earth: African Safari

Symulacje 22 kwietnia 2008

Gra familijno-przygodowa, w której wcielamy się w postać uczestnika wirtualnego safari. Podróżujemy po Narodowym Parku Serengeti, obserwując około trzydziestu różnych gatunków zwierząt.

Wii

Animal Paradise
Animal Paradise

Symulacje 16 listopada 2007

Produkt pod wieloma względami przypominający kultową grę "Nintendogs". Opiekujemy się różnymi gatunkami zwierząt. Są to między innymi psy, koty, konie, chomiki, czy wiewiórki.

NDS

Beetle King
Beetle King

Symulacje prace wstrzymane

Beetle King jest osobliwą grą z pogranicza symulacji i strategii. Najbliżej jej do serii The Sims, aczkolwiek użytkownik opiekuje się tu nie wirtualnymi ludźmi, lecz insektami. Pierwotnie omawiany produkt został udostępniony wyłącznie graczom japońskim, ale firma 505 Game Street sprowadziła go po pewnym czasie do krajów zachodnich.

NDS

Dogz
Dogz

Symulacje 17 listopada 2005

Dogz to kolejna edycja popularnej serii gier symulacyjnych. Istotą rozgrywki jest odpowiedzialny nadzór nad życiem wirtualnego psa, co być może doprowadzi do sprawdzenia się w roli takiego opiekuna w rzeczywistości. Niemniej, tytuł ten ma przede wszystkim za zadanie dobrze bawić i wytworzyć nić przyjaźni między użytkownikiem, a jego podopiecznym.

GBA

Purr Pals
Purr Pals

Symulacje 27 marca 2007

Purr Pals to kolejna symulacja, pozwalająca na zaadoptowanie zwierzaczka, pochodząca ze stajni Crave Entertainment. Jej adresatami są posiadacze konsoli Nintendo DS.

NDS

Nintendogs: Best Friends
Nintendogs: Best Friends

Symulacje 24 października 2005

Nintendogs: Best Friends to kolejna gra, zaprojektowana przez najsłynniejszego elektroniczno-rozrywkowego wizjonera z japońskiej korporacji Nintendo, czyli Shigeru Miyamoto (twórca np. postaci hydraulika Mario oraz serii The Legend of Zelda). Niniejsza pozycja jest swoistą symulacją hodowania psa, osiągalną wyłącznie dla posiadaczy kieszonkowej platformy DS.

NDS

Nintendogs: Chihuahua & Friends
Nintendogs: Chihuahua & Friends

Symulacje 22 sierpnia 2005

Nintendogs: Chihuahua & Friends to kolejna gra, zaprojektowana przez najsłynniejszego elektroniczno-rozrywkowego wizjonera z japońskiej korporacji Nintendo, czyli Shigeru Miyamoto (twórca np. postaci hydraulika Mario oraz serii The Legend of Zelda). Niniejsza pozycja jest swoistą symulacją hodowania psa, osiągalną wyłącznie dla posiadaczy kieszonkowej konsoli DS.

NDS

Nintendogs: Dachshund & Friends
Nintendogs: Dachshund & Friends

Symulacje 22 sierpnia 2005

Nintendogs: Dachshund & Friends to kolejna gra, zaprojektowana przez najsłynniejszego elektroniczno-rozrywkowego wizjonera z japońskiej korporacji Nintendo, czyli Shigeru Miyamoto (twórca np. postaci hydraulika Mario oraz serii The Legend of Zelda). Niniejsza pozycja jest swoistą symulacją hodowania psa, osiągalną wyłącznie dla posiadaczy kieszonkowej konsoli DS.

NDS

Baby Pals
Baby Pals

Symulacje 13 listopada 2007

Sprawujemy troskliwą opiekę nad wybranym przez siebie niemowlęciem. Musimy zaspokoić przede wszystkim podstawowe potrzeby dziecka. Wiele czynności wykonujemy z użyciem ekranu dotykowego konsoli.

NDS

Radio Helicopter
Radio Helicopter

Symulacje 25 marca 2008

Niezbyt skomplikowany symulator lotu, w którym przejmujemy kontrolę nad sterowanym drogą radiową śmigłowcem. Zajmujemy się wykonywaniem zlecanych przez grę misji.

Wii

Imagine Babyz
Imagine Babyz

Symulacje 23 października 2007

Jeden z produktów z serii Imagine. Wcielamy się w postać opiekunki. Oprócz zajmowania się dziećmi dbamy także o porządek w domu oraz nabywamy nowe przedmioty.

NDS

Puppy Luv
Puppy Luv

Symulacje 13 listopada 2007

Opiekujemy się wybranym przez siebie szczeniakiem, dbając nie tylko o zaspokojenie podstawowych potrzeb zwierzaka, ale i również ucząc go nowych sztuczek.

Wii

Petz Wild Animals: Tigerz
Petz Wild Animals: Tigerz

Symulacje 26 lutego 2008

Petz Wild Animals: Tigerz to gra familijna, w której wcielamy się w rodzeństwo odpowiedzialne za tresurę dzikich zwierząt. Tytuł jest przeznaczony dla najmłodszych graczy.

NDS

Petz: Hamsterz 2
Petz: Hamsterz 2

Symulacje 9 listopada 2007

Petz: Hamsterz 2 to gra familijna, w której opiekujemy się chomikiem. Tytuł stanowi jedną z części cyklu gier o doglądaniu domowych zwierzaków.

NDS

Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force
Spitfire Heroes: Tales of the Royal Air Force

Symulacje 29 lutego 2008

Wcielamy się w postać pilota z okresu II Wojny Światowej, zasiadając za sterami kultowego myśliwca Supermarine Spitfire. Uczestniczymy w kampanii singleplayer lub walkach powietrznych z udziałem trzech innych graczy.

NDS

Championship Pony
Championship Pony

Symulacje 20 marca 2008

Gra o charakterze symulacyjnym, dzięki której możemy zaprzyjaźnić się z jednym z wirtualnych kucyków. Uczestniczymy w zawodach jeździeckich, wygrywając cenne nagrody.

NDS

Pop Cutie! Street Fashion Simulation
Pop Cutie! Street Fashion Simulation

Symulacje 30 września 2008

Prosta gra strategiczna, w której zajmujemy się prowadzeniem własnego butiku. Projektujemy ubrania, zatrudniamy personel, a także dbamy o odpowiednią reklamę. W wolnych chwilach przystępujemy do konkursów projektantów mody.

NDS

Allied Ace Pilots
Allied Ace Pilots

Symulacje 1 sierpnia 2008

Symulator lotu, w którym wcielamy się w postać pilota RAF-u. Bierzemy udział w najsłynniejszych bitwach II Wojny Światowej, między innymi w walkach rozgrywanych na Pacyfiku.

NDS

Petz: Monkey Madness
Petz: Monkey Madness

Symulacje 18 listopada 2008

Monkey Madness to przeznaczona na konsolę Wii produkcja autorstwa wewnętrznego studia firmy Ubisoft, przypominająca pod wieloma względami znaną z DS-a serię Nintendogs. Z tą jednak różnicą, że zamiast psów opiekujemy się tutaj rodziną małp.

Wii

Touch Mechanic
Touch Mechanic

Symulacje 28 sierpnia 2008

W Touch Mechanic zabawiamy się w pracownika warsztatu samochodowego, który marzy o zostaniu zawodowym kierowcą rajdowym. Zanim do tego dojdzie musi jednak pokonać ponad 70 etapów, podczas których zajmie się naprawą uszkodzonych samochodów.

NDS