Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

11. rzeczywistość wirtualna - Gry PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Gry o tematyce rzeczywistość wirtualna na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Po premierze 250 Przed premierą 14
PS4
rzeczywistość wirtualna
SportsBarVR
SportsBarVR

Towarzyskie 13 października 2016

Towarzyska gra zręcznościowa stworzona z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. SportsBarVR pozwala graczom wziąć udział w siedmiu konkurencjach rodem z salonów gier, do których należą: bilard, rzutki, cymbergaj, skeeball, szachy, warcaby, a także nieskrępowana barowa demolka, podczas której w ruch idą kije, krzesła, czy choćby puste butelki. Każda dyscyplina rządzi się takimi zasadami, jak w rzeczywistości.

Pixel Gear
Pixel Gear

Akcji 20 października 2016

Pierwszoosobowa strzelanina stworzoną przez studio Oasis Games z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości, wydana ekskluzywnie na PlayStation 4. Pixel Gear osadzone jest w gotyckiej stylistyce, przy czym grafika zbudowana została z dużych voxeli, czym przypomina Minecrafta. W Pixel Gear wcielamy się w strzelca, którego zadaniem jest likwidowanie atakujących przeciwników. Wśród nich znalazły się szkielety, duchy, nietoperze, a także potężniejsi bossowie, w tym smoki.

Surgeon Simulator: Experience Reality
Surgeon Simulator: Experience Reality

Zręcznościowe 3 grudnia 2016

Zabawny symulator chirurga, opracowany przez zespół Bossa Studios z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Produkcja jest rozbudowaną o nowe funkcjonalności (większe możliwości obsługi kamery, co pozwala na oglądanie zabiegu z dowolnego kąta) wersją gry Surgeon Simulator z 2013 roku. Gracz przejmuje kontrolę nad tytułowym lekarzem, który ma poważne problemy ze sprawnym operowaniem narzędziami i poruszaniem się.

Floor Plan
Floor Plan

Logiczne 20 marca 2018

Oryginalna gra logiczna studia Turbo Button, zaprojektowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. W grze Floor Plan wcielamy się w rolę nieszczęśnika, który utknął w zepsutej windzie, a na jego barkach spoczywa zadanie naprawy urządzenia i ucieczki z tego klaustrofobicznego pomieszczenia. Cała akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, zaś gracz nie ma możliwości poruszania się i może jedynie rozglądać się przy pomocy ruchów głowy.

Sparc
Sparc

Sportowe 29 sierpnia 2017

Sportowa zręcznościówka od autorów popularnego MMO EVE Online, zaprojektowana z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. W Sparc bierzemy udział w rozgrywkach futurystycznego sportu, przypominającego trochę klasyczną grę w dwa ognie. Gracze zajmują statyczne pozycje na przeciwległych stronach długiego korytarza i za pomocą kontrolerów ruchowych próbują trafić piłką w przeciwnika. Brak możliwości ruszenia się z miejsca nie przeszkadza jednak w uchylaniu się własnym ciałem.

The Curious Tale of the Stolen Pets
The Curious Tale of the Stolen Pets

Przygodowe 19 listopada 2019

Utrzymana w przyjemnej dla oka stylistyce gra przygodowa, przygotowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W The Curious Tale of the Stolen Pets wcielamy się w bohatera rozwiązującego zagadki w światach z opowieści dziadka, by odnaleźć jego skradzione zwierzęta.

Twilight Path
Twilight Path

Przygodowe 27 października 2020

Gra przygodowo-logiczna FPP stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Twilight Path trafiamy do krainy znajdującej się na styku fizycznej rzeczywistości i zaświatów. Chcąc znaleźć wyjście z tego miejsca, musimy rozwiązać szereg pomysłowych łamigłówek.

Unearthing Mars 2: The Ancient War
Unearthing Mars 2: The Ancient War

Akcji 18 września 2018

Dynamiczna, pierwszoosobowa strzelanka w klimatach science fiction, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i technologii śledzenia ruchu. Gra jest kontynuacją Unearthing Mars z 2017 roku i podobnie jak ona została stworzona oraz wydana przez Winking Entertainment.

Electronauts
Electronauts

Zręcznościowe 7 sierpnia 2018

Electronauts to utrzymane w futurystycznej konwencji połączenie gry z narzędziem do tworzenia muzyki, powstałe z myślą o goglach VR. Gracz osadzony zostaje w roli DJ-a, który remiksuje utwory różnych wykonawców. Za produkcję odpowiada studio Survios.

Angry Birds VR: Isle of Pigs
Angry Birds VR: Isle of Pigs

Zręcznościowe 26 marca 2019

Pierwsza gra, która przenosi fundamentalne założenia marki Angry Birds na pole wirtualnej rzeczywistości. Naszym zadaniem jest wystrzeliwanie tytułowych ptaków z procy w taki sposób, by eliminować złowrogie zielone świnie i burzyć konstrukcje dające im schronienie.

Bow to Blood: Last Captain Standing
Bow to Blood: Last Captain Standing

Akcji 3 kwietnia 2019

Gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz rozwiązaniami typowymi dla gatunku roguelike. W Bow to Blood: Last Captain Standing zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenach. Grę stworzyło niezależne studio Tribetoy.

Spice and Wolf VR
Spice and Wolf VR

Przygodowe 5 września 2019

Interaktywny film na motywach popularnej serii japońskich powieści z gatunku light novel wykorzystujący technologię rzeczywistości wirtualnej. Spice and Wolf VR pozwala na wcielenie się w kupca Krafta Lawrence’a i spotkanie z wilczą boginią Holo.

Scraper: First Strike
Scraper: First Strike

Akcji 2 lipca 2019

Strzelanka w klimacie science fiction, w której kierujemy bojowym poduszkowcem i walczymy z robotami kontrolowanymi przez złowrogie AI. Scraper: First Strike zostało przygotowane z myślą o goglach VR. Za jego stworzenie odpowiada niezależne studio Labrodex.

Stardust Odyssey
Stardust Odyssey

Akcji 3 grudnia 2019

Kosmiczna strzelanka przygotowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Stardust Odyssey zasiadamy za sterami statku kosmicznego i bierzemy udział w misjach polegających na ochronie konwojów przed atakami przeciwników. Tytuł wyróżnia się za sprawą oryginalnej stylistyki, inspirowanej historią Jedwabnego Szlaku czy dziełami artysty znanego jako Moebius.

Blasters of the Universe
Blasters of the Universe

Akcji 27 lutego 2018

Strzelanka wykorzystująca gogle rzeczywistości wirtualnej. Podczas zabawy przenosimy się do świata VR opanowanego przez złego Alwyna. Tytuł zrealizowano w konwencji bullet hell, co oznacza, że w naszą stronę zazwyczaj leci mnóstwo pocisków.

Downward Spiral: Horus Station
Downward Spiral: Horus Station

Akcji 18 września 2018

Strzelanka science fiction z elementami gier logicznych i eksploracyjnych przygodówek. W Downward Spiral: Horus Station gracze trafiają na opuszczoną stację kosmiczną, która skrywa wiele tajemnic i niebezpieczeństw.

Bow to Blood
Bow to Blood

Akcji 28 sierpnia 2018

Gra akcji z elementami symulacyjnymi, w której zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenie. Cechą charakterystyczną Bow to Blood jest rozbudowany system relacji z naszymi konkurentami, z którymi możemy zawierać sojusze i dzielić się łupami… lub w ostatniej chwili zwracać się przeciwko nim, zgarniając całą nagrodę dla siebie.

Mortal Blitz
Mortal Blitz

Akcji 20 lipca 2017

Opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej pierwszoosobowa strzelanka autorstwa koreańskiego studia Skonec Entertainment. Mortal Blitz zabiera graczy w przyszłość, w której to światem rządzi zbrodniczy Niszczycielski Plan Dominium Teratomy. Główni bohaterowie gry to tzw. Yuhei, czyli byli żołnierze elitarnej jednostki rządowej FORCE, których zadaniem jest udaremnienie zagrażających globalnemu porządkowi złowieszczych spisków.

DreamWorks Voltron VR Chronicles
DreamWorks Voltron VR Chronicles

Akcji 26 września 2017

Gra akcji oparta na licencji popularnego serialu Voltron, za której opracowaniem stoi studio Digital Domain. Głównym bohaterem gry jest Lance, czyli pilot Niebieskiego Lwa – jednej z pięciu maszyn, które razem tworzą tytułowego Voltrona, gigantycznego robota będącego obrońcą ludzkości. W trakcie swoich kosmicznych wojaży protagonista odkrywa porzucony statek i przypadkowo wypuszcza na wolność starożytną moc zagrażającą całemu światu.

The Assembly & Perfect Double Pack
The Assembly & Perfect Double Pack

Przygodowe 1 grudnia 2017

Zestaw dwóch produkcji przeznaczonych dla gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W pakiecie znajduje się przygodowa gra akcji The Assembly oraz interaktywne doświadczenie Perfect.

Deemo Reborn
Deemo Reborn

Zręcznościowe 21 listopada 2019

Nowa wersja mobilnej produkcji zatytułowanej Deemo. Deemo Reborn to gra muzyczna, w której zabawa polega na wciskaniu określonych przycisków w rytm odgrywanych piosenek. W odróżnieniu od oryginału, tytuł oferuje trójwymiarową oprawę graficzną i wspiera rzeczywistość wirtualną.

Battlezone: Gold Edition
Battlezone: Gold Edition

Akcji 1 maja 2018

Ulepszona wersja futurystycznej strzelanki z czołgami pt. Battlezone, wydanej w 2016 roku. Największą nowością jest możliwość rozgrywki bez gogli wirtualnej rzeczywistości. Ponadto deweloperzy oddali do naszej dyspozycji wszystkie wypuszczone wcześniej DLC.

Mind Labyrinth VR Dreams
Mind Labyrinth VR Dreams

Przygodowe 23 października 2018

Przygodowa gra eksploracyjna, w której przemierzamy oniryczne lokacje. Mind Labyrinth VR Dreams wymaga zestawu rzeczywistości wirtualnej – poruszając głową, rozglądamy się po otoczeniu, z kolei w interakcję z elementami otoczenia wchodzimy przy pomocy kontrolerów ruchowych.

Borderlands 2 VR
Borderlands 2 VR

Akcji 14 grudnia 2018

Przygotowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej konwersja popularnego FPS-a z elementami RPG, wydanego na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 i PlayStation Vicie. Za stworzenie zarówno oryginalnego tytułu, jak i portu VR odpowiada firma Gearbox Software.