Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Escape the Backrooms (PC)
OkładkaEscape the Backrooms (PC)

Escape the Backrooms PC

Gra eksploracyjna FPP, oparta na popularnej creepypaście. W Escape the Backrooms trafiamy na tytułowe Zaplecza, z których musimy uciec, jednocześnie unikając spotkań z wałęsającymi się po nich istotami. Produkcja pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rozgrywkę w trybie współpracy.

Przygodowe | FPP | horror | indie | kooperacja | eksploracyjne | SteamVR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Escape the Backrooms Premiera PC

wczesny dostęp

11sierpnia2022

producent: Fancy Games wydawca: Fancy Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Escape the Backrooms

Phasmophobia

Pacify

Backrooms Media

Escape the Backrooms jest grą eksploracyjną, utrzymaną w klimacie horroru psychologicznego. Produkcja została oparta na jednej z creepypast, czyli rozpowszechnianych w Internecie opowieści z dreszczykiem, znanej jako Zaplecza (ang. The Backrooms), a za jej opracowaniem stoi niezależne studio Fancy Games.

Fabuła

W Escape the Backrooms wcielamy się w jednego z nieszczęśników, który wyrwał się z rzeczywistości i wpadł na tytułowe Zaplecza. Mowa o nienaturalnie pustych, pozornie niekończących się i pozbawionych wyjścia lokacjach, w których czyhają na nas paranormalne zagrożenia. Naszym celem jest przetrwanie i ucieczka z tego miejsca.

Mechanika

W Escape the Backrooms akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przygoda wiedzie nas przez różnorodne lokacje – począwszy od labiryntu opustoszałych pomieszczeń biurowych, który nawiązuje do pierwszej creepypasty opowiadającej o Zapleczach, przez podziemny parking i skąpane w mroku tunele serwisowe, skończywszy na bardziej fantazyjnych (i sprawiających wrażenie całkiem przyjaznych) miejscach, pokroju malowniczej, wręcz bajkowej wioski.

Przemierzając je w poszukiwaniu wyjścia, musimy nieustannie mieć się na baczności, gdyż na Zapleczach czyhają na nas wrogo nastawione istoty, które prędzej czy później urządzą sobie na nas polowanie. Zachowując czujność, powinniśmy uważnie je obserwować, gdyż każda z nich zachowuje się w unikalny sposób, który musimy poznać, by uniknąć bezpośredniej konfrontacji i wyjść cało z takich łowów.

Tryby gry

Escape the Backrooms pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na rozgrywkę w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób. Gracze rzadko rozpoczynają przygodę w tym samym miejscu, co z uwagi na fakt, że do ucieczki niezbędne jest znalezienie wyjścia przez wszystkich uczestników rozgrywki, znacznie komplikuje sprawę. Z tego względu, kiedy już uda nam się spotkać z jednym z towarzyszy niedoli, nie powinniśmy się od niego oddalać, zwłaszcza że czat głosowy działa tu tylko wtedy, gdy postacie graczy są blisko siebie.

Kwestie techniczne

Escape the Backrooms może się pochwalić oprawą graficzną przyzwoitej jakości; lokacje są różnorodne i klimatyczne, a ścigające nas byty – odpowiednio przerażające. Tytuł obsługuje zestawy rzeczywistości wirtualnej.

Ostatnia modyfikacja 20 marca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Escape the Backrooms cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Escape the Backrooms: 16+

Escape the Backrooms Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 8/10/11 64-bit