Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Convrgence (PC)
OkładkaConvrgence (PC)

Convrgence PC

Strzelanka FPP w wirtualnej rzeczywistości, wyraźnie inspirowana serią STALKER. W Convrgence trafiamy do strefy wykluczenia wokół Czernokamieńska, gdzie przemierzamy różne lokacje w poszukiwaniu zasobów i artefaktów oraz stawiamy czoła bandytom czy mutantom z psem u boku.

Akcji | FPP | postapokalipsa | FPS | indie | strzelanki | SteamVR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Convrgence Premiera PC

wczesny dostęp

22kwietnia2024

Steam

22kwietnia2024

producent: Monkey With a Bomb wydawca: Monkey With a Bomb

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Convrgence jest FPS-em opracowanym z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej i zabawie w pojedynkę; mimo to rozgrywka została oparta na założeniach zaczerpniętych z tak zwanych extraction shooterów. Za stworzeniem tego tytułu stoi studio Monkey With a Bomb, mające w swoim portfolio pokrewną gatunkowo i tematycznie grę Paradox of Hope.

Fabuła

Convrgence przenosi nas do fikcyjnego Czernokamieńska w Europie Wschodniej. Na przełomie XX i XXI wieku w tamtejszym laboratorium doszło do eksplozji, która uwolniła olbrzymią ilość energii i radioaktywne promieniowanie. Podobnie jak Prypeć po awarii w Czarnobylu (a zwłaszcza jej wcielenie z serii S.T.A.L.K.E.R.), miasto zostało otoczone zamkniętą strefą wykluczenia.

Z czasem zaczęły krążyć słuchy o znajdujących się w niej artefaktach, skarbach, a także niebezpieczeństwach w postaci tajemniczych anomalii oraz zamieszkujących ją bandytów, dzikich zwierząt i potworów. Żądni przygód i bogactw śmiałkowie zaczęli próbować szczęścia i przekraczać jej granice. W jednego z nich, który zapuszcza się do niej w towarzystwie swojego wiernego owczarka niemieckiego, wcielamy się podczas zabawy.

Mechanika

W Convrgence akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Motorem gry są ekspedycje, podczas których trafiamy do lokacji generowanych proceduralnie i przemierzamy je w poszukiwaniu łupów. Uważnie penetrując strefę wykluczenia, zapewniamy sobie dostęp do cennych przedmiotów (na czele z artefaktami), zasobów oraz przydatnego wyposażenia.

Jako że w Czernokamieńsku i okolicach roi się od zagrożeń, musimy nieustannie mieć się na baczności. Gra oddaje nam do dyspozycji arsenał obejmujący między innymi pistolety oraz karabiny szturmowe i snajperskie. Nieodzowne wsparcie w walce stanowi też pies, który zaciekle atakuje przeciwników; ponadto może on pomagać w poszukiwaniu zapasów. Choć w strefie nigdy nie jest bezpiecznie, pobyt w jej obrębie zmienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie po zapadnięciu zmroku, gdy swoje kryjówki opuszczają najpotężniejsi przeciwnicy.

Jeśli chcemy, by dana wyprawa zakończyła się sukcesem, musimy dotrzeć do miejsca ewakuacji w jednym kawałku; w przeciwnym wypadku tracimy wszystkie zgromadzone przedmioty. Pomiędzy kolejnymi misjami trafiamy do bazy, w której możemy sprzedać znalezione kosztowności i zająć się swoim sprzętem. Produkcja pozwala nam nie tylko na zakup nowego wyposażenia i ulepszanie już posiadanego, lecz także na samodzielny montaż dodatkowych części do broni oraz jej konserwację.

Tryby gry

Convrgence pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę, jednak namiastkę rywalizacji z innymi graczami stanowią rankingi, które pozwalają nam pochwalić się całemu światu swoimi osiągnięciami.

Kwestie techniczne

Convrgence wymaga do działania zestawów VR. W grze zaimplementowano szeroki wachlarz ułatwień dostępu, jak tryb siedzący, różne rodzaje ruchu postaci i obrotu kamery, a także sterowanie przystosowane dla osób leworęcznych.

Ostatnia modyfikacja 23 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Convrgence cena w dniu premiery: 91,99 PLN

Wymagania wiekowe Convrgence: 18+

Convrgence Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 580
  • 9 GB HDD
  • Windows 10 64-bit