Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. Gry RPG Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę DS.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Code Lyoko: Fall of XANA
Code Lyoko: Fall of XANA

RPG 17 czerwca 2008

Druga część serii Code Lyoko. W Code Lyoko: Fall of X.A.N.A. ponownie stajemy do walki z agresywną sztuczną inteligencją XANA, starając się jednocześnie odnaleźć porwanego przyjaciela.

Avalon Code
Avalon Code

RPG 1 listopada 2008

Oryginalna gra akcji z elementami RPG, w której możemy wpływać na otoczenie zmieniając treść magicznej książki. Oprócz dynamicznej walki, tytuł oferuje również możliwość znalezienia idealnego partnera.

A Witch's Tale
A Witch's Tale

RPG 6 października 2009

A Witch’s Tale to dalekowschodnia gra fabularna. Scenariusz nawiązuje do historii pewnego plemienia czarownic, żyjącego w zaświatach.

Tales of Hearts
Tales of Hearts

RPG 18 grudnia 2008

Kolejna część słynnej serii japońskich gier fabularnych z epicką historią osadzoną w fantastycznym świecie, pełnym bohaterów i magii etc. Tym razem mieszkańcy świata gry walczą ze straszną chorobą, która niszczy ich serca.

Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja
Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja

RPG 24 czerwca 2008

Kolejna odsłona popularnej serii RPG-ów. Tym razem dzielny Mega Man musi stawić czoła Rogue'owi oraz jego armii wirusów. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla sześciu osób.

Spectrobes: Beyond the Portals
Spectrobes: Beyond the Portals

RPG 7 października 2008

Druga odsłona serii "Spectrobes". Poznajemy dalsze losy Rallena i Jeeny, zajmując się odkopywaniem skamienielin, eksploracją kosmosu oraz staczaniem walk.

Summon Night: Twin Age
Summon Night: Twin Age

RPG 20 maja 2008

Przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów. Gracz poznaje historię młodej dziewczynki o Reiha oraz jej magicznego kompana Aldo. Główni bohaterowie starają się zaprowadzić porządek w zamieszkiwanej przez siebie krainie.

Izuna 2: The Unemployed Ninja Returns
Izuna 2: The Unemployed Ninja Returns

RPG 22 lipca 2008

Druga część serii humorystycznych japońskich RPG-ów opowiadających o przygodach mało rozgarnięte szesnastoletniej wojowniczki Ninja. W czasie naszej wędrówki przemierzamy, więc liczne, generowane w sposób losowy podziemia, wykonujemy masę questów, pokonujemy setki wrogów i zdobywamy stertę przedmiotów.

Lost in Blue 3
Lost in Blue 3

RPG 11 marca 2008

Lost in Blue 3 to gra cRPG z elementami przygodowymi. Jest to trzecia już część survivalowej serii wydawanej na konsolę Nintendo DS. Tak samo jak przy wcześniejszych odsłonach, za ten tytuł odpowiedzialny jest firma Konami.

Izuna: Legend of the Unemployed Ninja
Izuna: Legend of the Unemployed Ninja

RPG 20 lutego 2007

Izuna: Legend of the Unemployed Ninja to "staroszkolny", japoński produkt typu cRPG, w którym, jak to zwykle w tego typu grach bywa, przychodzi nam przemierzyć dziesiątki rozległych lochów i walczyć z setkami potworów. Zarówno koncepcja gry jak i techniczne aspekty nie odbiegają od standardów znanych z podobnych produkcji rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Rondo of Swords
Rondo of Swords

RPG 15 kwietnia 2008

Połączenie gry role-playing oraz strategii turowej. Wcielamy się w postać dzielnego rycerza, pragnącego odnaleźć święty miecz oraz uratować swoją ojczyznę.

Eragon
Eragon

RPG 14 listopada 2006

Eragon to gra typu action/adventure zrobiona na podstawie filmu o tym samym tytule, będącego z kolei ekranizacją powieści Christophera Paoliniego. W trakcie rozgrywki, poczynania bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Xenosaga Episode I & II
Xenosaga Episode I & II

RPG prace wstrzymane

Xenosaga Episode I & II to tytuł, nawiązujący do serii znanej z konsoli Playstation 2. Gra opowiada tę samą fabułę co gry na platformę stacjonarną, niemniej pojawiają się w niej również nowe postacie. Ze względu na moc konsolki, istotnym zmianom musiała ulec za to oprawa graficzna, która utraciła trzeci wymiar.

Children of Mana
Children of Mana

RPG 1 listopada 2006

Children of Mana jest grą z gatunku action RPG. Powstała w studiach firmy Next Entertainment (wcześniej Nextech), natomiast wydawcą jest Square Enix, odpowiedzialny m.in. za serię Final Fantasy oraz Dragon Quest.

Etrian Odyssey III: The Drowned City
Etrian Odyssey III: The Drowned City

RPG 1 kwietnia 2010

Etrian Odyssey III: The Drowned City to trzecia część japońskiej sagi RPG. Tym razem fabuła przenosi nas do zatopionego, starożytnego miasta Amroad, gdzie poszukujemy dawnych technologii i skarbów.

Wizardry: The Wedge of Life
Wizardry: The Wedge of Life

RPG 19 listopada 2009

Wizardry: The Wedge of Life to pierwsza gra stworzona w ramach projektu Wizardry Renessaince, mającego na celu wskrzeszenie legendarnej serii cRPG. Gracze kierują poczynaniami drużyny złożonej z sześciorga bohaterów, która wyrusza do pełnych niebezpieczeństw i skarbów podziemi. Twórcy połączyli tradycyjne rozwiązania mechaniki rozgrywki z możliwościami konsoli Nintendo DS, implementując np. obsługę dwóch wyświetlaczy urządzenia.

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story
Mario & Luigi: Bowser's Inside Story

RPG 11 lutego 2009

Gra o przygodach sympatycznych hydraulików. Tym razem prócz Mario i Luigiego na fanów czeka także opcja sterowania ich największym wrogiem.

Rhapsody: A Musical Adventure
Rhapsody: A Musical Adventure

RPG 6 sierpnia 2008

Kolejna gra z gatunku muzycznych RPG, w której wcielamy się w dziewczynę wyruszającą w niebezpieczną podróż. Tytuł oferuje niezwykłą, bajkową stylistykę oraz urocze rozśpiewane i roztańczone postacie.

Valkyrie Profile: Covenant of the Plume
Valkyrie Profile: Covenant of the Plume

RPG 17 marca 2009

Kolejna część serii Valkyrie Profile. Tym razem, młody bohater mści się na boskiej walkirii, która w przeszłości pozbawiła go ojca.

Sands of Destruction
Sands of Destruction

RPG 26 września 2008

Sands of Destruction to gra z gatunku jRPG bazująca na serii anime World Destruction: Sekai Bokumetsu no Rokuni. Gracz kieruje poczynaniami grupy bohaterów chcącej zniszczyć świat, w którym okrutna rasa Ferals rządzi ludźmi. Podstawą rozgrywki jest eksploracja terenu, wykonywanie zadań i toczenie pojedynków z różnej maści przeciwnikami.

Ragnarok Online DS
Ragnarok Online DS

RPG 18 grudnia 2008

Ragnarok Online DS to przeniesienie świata znanego z gry przeznaczonej na komputery osobiste na konsolę Nintendo DS. Nasze zadanie jest banalnie proste - powstrzymać zło, które już niedługo może zniszczyć wszystkich mieszkańców.

Legacy of Ys: Books I & II
Legacy of Ys: Books I & II

RPG 24 lutego 2009

Ys to solidna seria japońskich gier RPG debiutująca w 1987 roku na komputerach osobistych. Legacy of Ys: Books I & II stanowi odświeżoną kompilację pierwszych dwóch części cyklu.

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road
The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road

RPG 29 września 2009

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road to gra cRPG oparta na motywach książki "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Tytuł przygotowany został przez studio deweloperskie Media.Vision. Gracze kierują poczynaniami Dorotki oraz jej psa - Toto, którzy przeniesieni do tytułowej, bajkowej krainy Oz starają się znaleźć drogę do domu.

Blue Dragon: Awakened Shadow
Blue Dragon: Awakened Shadow

RPG 8 października 2009

Przenośna wersja gry RPG z Xboksa 360, w której wcielamy się w bohatera o imieniu Shu. Śmiałek zamierza przeciwstawić się groźnym potworom i uratować baśniową krainę. Podczas walk dowodzimy całą drużyną na ekranie taktycznym i korzystamy z pomocy „cieni”, duchów wzmacniających wojowników. Ważne jest także zbieranie lub kupowanie nowych przedmiotów.