Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka Dragon Quest III HD-2D Remake (PS4)
OkładkaDragon Quest III HD-2D Remake (PS4)

Dragon Quest III HD-2D Remake PS4

Dragon Quest III Remake

Dragon Quest III HD-2D Remake to, zgodnie z tytułem, remake klasycznej 8-bitowej gry jRPG. W porównaniu z pierwowzorem produkcja ulepsza przede wszystkim oprawę graficzną, oferując bardzo atrakcyjne wizualne połączenie trójwymiarowych lokacji i postaci 2D.

RPG | fantasy | turowe | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest III Remake Premiera PS4

2022

producent: Square-Enix / Eidos wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Dragon Quest III Remake

Edge of Eternity

Final Fantasy VIII: Remastered

Asdivine Hearts 2

Dragon Quest III HD-2D Remake to odświeżona wersja klasycznego japońskiego RPG Dragon Quest III: The Seeds of Salvation, wydanego pierwotnie w 1988 roku na 8-bitową konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Pierwowzór wyprodukowało Chunsoft, a remake – wewnętrzny zespół deweloperski firmy Square Enix.

To nie pierwszy przypadek odświeżenia tej klasyki. Wcześniej opracowano ulepszone wydania na SNES, Wii U oraz urządzenia mobilne. Kolejne wcielenia produkcji oferowały dodatkową zawartość i rozwiązania, a wszystkie te nowości znalazły się także w Dragon Quest III HD-2D Remake

Fabuła

Akcja gry toczy się w nowym świecie i przed wydarzeniami z poprzednich dwóch odsłon, ale jednocześnie w trakcie kampanii przyjdzie nam udać się także do znanej z wcześniejszych gier krainy Alefgard.

Fabuła opowiada o dziecku bohatera imieniem Ortega, który zaginął podczas nieudanej próby powstrzymania demona Baramosa. Akcja zaczyna się, gdy nasz bohater (lub bohaterka, bo możemy wybrać płeć postaci) po osiągnięciu wieku 16 lat zostaje wezwany na audiencję u króla, który nakazuje mu dokończenie misji uwięzienia bestii. Zneutralizowanie jej wymaga użycia trzech magicznych kluczy. Na szczęście nie zaczynamy od zera, gdyż nasz ojciec odnalazł pierwszy z nich zanim przepadł bez śladu.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki Dragon Quest III Remake stanowi rozwinięcie rozwiązań swoich poprzedników. Ponownie otrzymujemy więc ogromny otwarty świat do eksplorowania, wypełniony gęsto misjami, lochami oraz potworami. Podczas przygód może nam towarzyszyć maksymalnie trzech kompanów.

Potyczki rozgrywane są w systemie turowym, a gra może pochwalić się także bardzo rozbudowaną mechaniką rozwoju bohaterów. Postacie mogą należeć do jednej z wielu różnorodnych klas, które determinują umiejętności oraz ekwipunek. Jednocześnie po osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu możemy udać się do świątyni bogini Dhamy, gdzie dostępna jest opcja skonwertowania bohatera na nową profesję. W rezultacie statystyki postaci są zmniejszane o połowę, ale zachowuje ona umiejętności, przez co możliwe jest np. stworzenie maga, który jednocześnie potrafi całkiem sprawnie walczyć w zwarciu.

Nietypowym elementem gry jest metoda kształtowania osobowości naszej postaci. Decydują o niej wybory dokonywane w sekwencji snu, rozgrywanej na początku przygody.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Największą zmianą w porównaniu z pierwowzorem jest nowa oprawa audiowizualna. Gra oferuje atrakcyjną grafikę łącząca dwuwymiarowe postacie z tłami 3D i nowoczesnymi efektami wizualnymi. Całość wyglądem przypomina Octopath Traveler i producent tej gry, Masaaki Hayasaki, zaangażowany był również w prace nad Dragon Quest III HD-2D Remake.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dragon Quest III HD-2D Remake: 12+