Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. edukacyjne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Najpopularniejsze gry o tematyce edukacyjne.

PC
PC Windows211 WWW5
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 48 Sony PlayStation 36 Sony PlayStation 23 Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE5 Microsoft Xbox 3609
Microsoft Xbox
Mobile
Android11 Apple iOS13 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch3 Nintendo Wii11 Nintendo DS27 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

edukacyjne
Małpie Opowieści: Królewna Sundary
Małpie Opowieści: Królewna Sundary

Przygodowe 7 listopada 2011

Pierwsza odsłona serii gier przygodowo-zręcznościowych, adresowanych do odbiorców w wieku 7-11 lat. Smok Rinzin porwał z pałacu w Sundarze królewnę. Podążając tropem uprowadzonej, gracz musi przedrzeć się m.in. przez pustynię, oazę i katakumby, a także rozwiązać wiele matematycznych łamigłówek. Produkcja stworzona została przez belgijskie studio Larian.

PC

Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości
Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości

Przygodowe 7 listopada 2011

Druga z cyklu przygodowo-zręcznościowych gier studia Larian. Dinozaurzyca Karmen Rzarcique przejęła kontrolę nad muzeum, czym skutecznie odstraszyła wszystkich odwiedzających. Zadaniem gracza jest przywrócić porządek w tej instytucji, posiłkując się sprytem, refleksem i zdolnościami matematycznymi.

PC

Kinect Nat Geo TV
Kinect Nat Geo TV

Zręcznościowe 18 września 2012

Program edukacyjny stworzony na podstawie filmów dokumentalnych stacji National Geographic. Tytuł umożliwia „wejście” w środek akcji, dzięki czemu poznawanie zwierząt i przyrody jest jeszcze przyjemniejsze.

X360

SimSafari
SimSafari

Strategiczne 1 marca 1998

SimSafari to gra strategiczna przenosząca nas do serca Afryki, gdzie przejmujemy pieczę nad umiejscowionym na Czarnym Lądzie kompleksem turystycznym, złożonym z parku przyrody, obozu i tubylczej wioski. Naszym celem jest osiągnięcie jak najwyższej oceny u odwiedzających nas gości.

PC

Antek
Antek

Przygodowe 6 września 2012

Antek to program edukacyjny łączący elementy e-booka, audiobooka oraz gry komputerowej. Produkcja firmy Orange Labs bazuje na klasycznej noweli Bolesława Prusa. Użytkownicy poznają losy nastoletniego chłopca żyjącego w XIX-wiecznej wsi na terenie zaboru rosyjskiego. W nagraniach dialogów uczestniczyli znani polscy aktorzy na czele z Henrykiem Talarem.

PC

Bolek i Lolek: Język angielski dla najmłodszych
Bolek i Lolek: Język angielski dla najmłodszych

Logiczne 28 listopada 2005

Kolejna gra edukacyjna firmy Aidem Media, która została przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów, dopiero uczących się języka angielskiego. Dzieci znajdą tutaj ponad trzydzieści, różnorodnych mini-gierek i zabaw, mających na celu wprowadzenie oraz utrwalenie podstawowych 250 słów i zwrotów.

PC

Zwariowany Czarodziej II: Porwanie Harolda
Zwariowany Czarodziej II: Porwanie Harolda

Logiczne 15 września 2000

Druga część przygód Danne'go, który wraz z przyjaciółmi, muchą Florą i myszą Doną, musi powstrzymać swego wuja czarodzieja przed zwariowanym pomysłem transformacji ogrodowych zwierząt.

PC

Alik: Mój pierwszy alfabet
Alik: Mój pierwszy alfabet

Logiczne 22 lipca 2002

Doskonała gra dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Tym razem Alik zaprosił do pomocy swych przyjaciół, by pomogli dzieciom nauczyć się abecadła.

PC

Tęcza: Księżniczka Podwodnych Głębin
Tęcza: Księżniczka Podwodnych Głębin

Logiczne 20 stycznia 2002

Zręcznościowo logiczna gra dla najmłodszych, której bohaterką jest ciekawska Tęczowa Rybka żyjąca na dnie oceanu, której łuski mieniły się we wszystkich kolorach tęczy.

PC

Moja Strona WWW
Moja Strona WWW

Logiczne 3 listopada 2001

Gra edukacyjna, która ma za zadanie ułatwić dzieciom naukę tworzenia stron internetowych. W opanowaniu podstaw tej sztuki pomagają dwaj bohaterowie – Duszek i Ślimaczek Wolniaczek. Pierwszy z nich sam chce się nauczyć potrzebnych do tego umiejętności, a drugi mu w tym pomaga tłumacząc funkcje elementów interfejsu i odpowiadające na wszystkie pytania.

PC

Cartoon Maker
Cartoon Maker

Logiczne 2 grudnia 2002

Program umożliwiający stworzenie własnego filmu animowanego. Aplikacja zawiera mnóstwo gotowych elementów, z których można stworzyć najróżniejsze kreskówki. Podczas pracy dopieramy tła, postacie, muzykę i szereg innych elementów. Efekty można zgrać do gotowych filmów w postaci plików AVI i później pochwalić się nimi przed znajomymi.

PC

Alik: Gry i zabawy
Alik: Gry i zabawy

Logiczne 12 maja 2004

Czwarta część serii gier tworzonej z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. W poprzednich odsłonach tytułowy bohater uczył dzieci między innymi alfabetu czy podstaw matematyki. „Alik: Gry i zabawy” ma w zamierzeniu rozwijać kreatywność, zdolność szybkiego myślenia, zapamiętywania czy rozwiązywania potencjalnych problemów.

PC

Rocksmith
Rocksmith

Symulacje prace wstrzymane

Specjalna odsłona serii Rocksmith przeznaczona na urządzenia mobilne (iPad). Produkcja francuskiej firmy Ubisoft jest programem szkoleniowym, który uczy nas grać na gitarze. W związku z tym do zabawy wymagany jest prawdziwy instrument podłączany do urządzenia. Po wyborze jednej z dostępnych piosenek mamy szereg możliwości. Najpierw warto zaznajomić się z lekcjami wideo.

iOS

Clever Kids: Pet Store
Clever Kids: Pet Store

Logiczne 17 września 2010

Gra dla dzieci, w której prowadzimy sklepik ze zwierzętami. Bawiąc się ze swoimi podopiecznymi poznajemy zasady ich właściwej hodowli.

PCWiiNDS

Adibu: Uczę się angielskiego
Adibu: Uczę się angielskiego

Logiczne 28 sierpnia 2008

Kolejna gra edukacyjna z Adibu w roli głównej, przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Program zawiera zestaw 20 ćwiczeń, dzięki którym pierwsze lekcje języka angielskiego są przyjemne i zabawne.

PC

Adibu: Czytam i liczę (5-6 lat)
Adibu: Czytam i liczę (5-6 lat)

Logiczne 30 czerwca 2007

Kolejna gra edukacyjna, której zawartość została dostosowana do programu nauczania polskiego przedszkola i szkoły. W jej skład wchodzi w sumie 20 zadań, które skupiają się na rozwijaniu ważnych umiejętności, jakimi są czytanie i liczenie.

PC

Dziennikarska przygoda z Myszką Miki
Dziennikarska przygoda z Myszką Miki

Logiczne 25 sierpnia 2005

Dziennikarska przygoda z Myszką Miki to kolejny program z serii o nazwie Disney Edukacja, tym razem przygotowany z myślą o dzieciach w wieku od 5 lat. W omawianej produkcji znany i lubiany, tytułowy bohater - Miki poszukuje sensacyjnych wiadomości do najnowszego wydania miejskiej gazety, w której to pracuje na stanowisku reportera.

PC

Gabi Uczy: Cyferki
Gabi Uczy: Cyferki

Logiczne 21 lipca 2003

Gabi Uczy: Cyferki to kolejna pozycja edukacyjna przygotowana dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, w której podczas zabawy maluchom towarzyszy sympatyczna mrówka o imieniu Gabi.

PC

Clever Kids: Dino Land
Clever Kids: Dino Land

Logiczne 2 listopada 2007

Zestaw kilkunastu prostych mini-gier, tematycznie powiązanych z tytułowymi prehistorycznymi gadami. Całość opracowno z myślą o dzieciach w wieku 6-10 lat.

PCPS2WiiNDS

Around the World
Around the World

Logiczne 24 sierpnia 2010

Around the World to gra edukacyjna w formie interaktywnego quizu, którą stworzyło niezależne studio ApathyWorks. Gracze mają okazję sprawdzić i poprawić swoją wiedzę z geografii, wskazując umiejscowienie przeszło 600 miast na mapie świata. Dodatkową atrakcją zabawy jest możliwość odblokowania 65 wygaszaczy ekranu ze zdjęciami zabytków i atrakcji turystycznych.

X360

Pokemon Art Academy
Pokemon Art Academy

Logiczne 19 czerwca 2014

Spin-offowa odsłona serii Pokemon, zrealizowana w formie gry edukacyjnej, w której uczymy się rysować tytułowe stworki. W grze wcielamy się w młodego artystę, który pod czujnym okiem profesora Andy’ego tworzy swoje pierwsze dzieła. Na kolejnych etapach zabawy, nauczyciel powoli wdraża nas w rozgrywkę, poczynając od prezentacji podstawowych technik kreślenia kształtów oraz kolorowania, aby z czasem zwiększać poziom trudności i uczyć bardziej zaawansowanych sposobów rysowania.

3DS

Józefinka: Londyńska Zagadka
Józefinka: Londyńska Zagadka

Logiczne 25 maja 2012

Gra edukacyjna skierowana do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Józefinka: Londyńska Zagadka przenosi dzieci do wirtualnego Londynu w celu przybliżenia im podstaw języka angielskiego. Wszystko to w formie śledztwa, mającego na celu wytropienie zuchwałych złodziei.

PC

Scriptarians: The Tournament
Scriptarians: The Tournament

Logiczne 17 października 2007

Scriptarians: The Tournament to gra logiczna z elementami edukacyjnymi (nauka programowania), stworzona przez studio Artifex Mundi. Gracze mają okazję spróbować swoich sił w roli programistów i stworzyć programy kontrolujące poczynania grupki herosów ze świata fantasy. Rozgrywka opiera się na wprowadzaniu instrukcji w kodzie i weryfikowaniu ich działania w akcji.

PC

Józefinka: Podróż do wnętrza ciała
Józefinka: Podróż do wnętrza ciała

Logiczne 17 sierpnia 2012

Józefinka: Podróż do wnętrza ciała to skierowana do odbiorców w wieku 6-10 lat gra edukacyjna z sympatyczną zajęczycą w roli tytułowej. Tym razem Józefinka oraz jej nowi przyjaciele – kosmici badają tajemnice ludzkiego ciała. Tytuł wyprodukowany został przez firmę KREA Medie i stanowi kolejną odsłonę serii Józefinka: Pomoce Szkolne.

PC