Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Stable (PC)
OkładkaStar Stable (PC)

Star Stable PC

SSO

Adresowana do nastolatek w wieku 9-16 lat familijna gra MMO, w której zajmujemy się wychowaniem i tresurą własnego konia. Przemierzając tereny urokliwej wyspy Jorvik wykonujemy zadania fabularne, odkrywające przed nami kolejne pasjonujące tajemnice.

Symulacje | elementy RPG | edukacyjne | dla dzieci | o koniach | zwierzęta | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Stable Premiera PC

18października2011

producent: Pixel Tales wydawca: World of Horsecraft Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Stable to nietypowa, familijna gra MMORPG, w której odkrywamy tajemnice przepięknej wyspy Jorvik na grzbiecie swojego wirtualnego konia. Za powstanie tytułu odpowiada szwedzkie studio deweloperskie Pixel Tales, mające na swoim koncie także inne gry poświęcone koniom m.in. Springdale czy Barbie Horse Adventures: Riding Camp. Produkcja wypełnia swoistą lukę na rynku produkcji MMO i adresowana jest głównie do nastolatek w wieku 9-16 lat, które zawsze marzyły o posiadaniu własnego konia bądź kucyka.

Zabawę w Star Stable rozpoczynamy od wykreowania własnego konia, decydując o podstawowych cechach wyglądu pupila. Autorzy położyli spory nacisk na realistyczne odwzorowanie poszczególnych cech zwierząt oraz różnorodności ich ras. W trakcie gry, wraz ze wzrostem naszych umiejętności jeździeckich rozwijać się będzie także i nasz koń, a wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia zyskamy dostęp do nowych, ekskluzywnych ras, takich jak konie fryzyjskie, andaluzyjskie czy arabskie. Pojemność naszej stadniny jest nieograniczona, a gra pozwala na posiadanie dowolnej ilości koni.

Zabawa sprowadza się do eksploracji magicznej wyspy Jorvik i realizacji pasjonujących zadań fabularnych, które stopniowo odsłonią przed nami kolejne tajemnice wyspy. Sama rozgrywka ma charakter sandboksowy i pozwala na sporą dowolność w kreacji przeżywanych przygód. W zabawę umiejętnie wpleciono elementy edukacyjne, a autorzy położyli spory nacisk specyficzną więź łączącą gracza z posiadanymi zwierzętami. Grający muszą opiekować się swoją stadniną, dbać o to by konie nie były głodne, spragnione czy zmęczone. W Star Stable koń to nie tylko zwierzę, ale żywy uczestnik przygody, posiadający swoje własne potrzeby.

Jak w każdej grze z gatunku MMO, bardzo istotnym elementem rozgrywki jest zacieśnianie relacji między graczami. Mogą oni tworzyć Kluby Jeździeckie, w których zrzeszeni grający spotykają się w dyskotece lub kawiarenkach i wymieniają doświadczeniami, a także uczestniczą w wyścigach i wspólnie wykonują niektóre zadania fabularne. Dzięki rosnącej społeczności graczy wirtualny świat żyje własnym życiem, a sama gra jest regularnie aktualizowana o nowe elementy i kolejne przygody. W porównaniu z większością produkcji sieciowych, Star Stable jest całkowicie pozbawiona przemocy, a twórcy nieustannie monitorują zachowania graczy, aby zapewnić dzieciom bezpieczne i przyjazne środowisko zabawy.

Rozgrywka w Star Stable jest darmowa, ale tylko do czwartego poziomu doświadczenia (z piętnastu dostępnych w grze). Aby kontynuować zabawę konieczne jest wykupienie specjalnego abonamentu, dającego nam status tzw. Star Ridera. Dzięki niemu otrzymujemy np. cotygodniowe kieszonkowe w postaci specjalnej waluty Star Coins, pozwalającej na zakup nowych ubrań, stylowego wyposażenia i unikalnych ras koni. Uzyskujemy też nieograniczony dostęp do wszystkich części wyspy, w tym m.in. do zablokowanych w wersji darmowej antycznych Głuchych Lasów czy urokliwej Wioski Rybackiej.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 364 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Stable: Odpowiednia dla każdego wieku.