Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Driving Simulator 2009 (PC)

Symulator Samochodu PC

Driving Simulator 2009

Driving Simulator 2009 to realistyczna symulacja jazdy samochodem osobowym. Gracze mogą spróbować swoich sił za kółkiem aut kilku klas, poruszając się po drogach wirtualnej metropolii.

Symulacje | samochodowe | edukacyjne

PC Windows
Okładka Driving Simulator 2009 (PC)

wydawca PL: Techland

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8grudnia2008

21stycznia2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Driving Simulator 2009 to podjęta przez ekipę deweloperską studia Lightrock Entertainment próba realistycznego odwzorowania warunków jazdy współczesnym samochodem osobowym na obszarze dużego miasta. Gra wyprodukowana została z myślą o osobach, które starają się uzyskać uprawnienia, ale także kierowcach pragnących poprawić swoje umiejętności kierowania pojazdami.

W trakcie zabawy gracze mogą zmierzyć się sytuacjami, z jakimi najczęściej można spotkać się na drogach. Poszczególne zadania pozwalają zrozumieć podstawowe zasady ruchu drogowego, a także wyrobić właściwe nawyki. Po ulicach wirtualnej metropolii poruszają się dziesiątki pojazdów kontrolowanych przez komputerową sztuczną inteligencję, co zwiększa realizm symulacji.

Model jazdy zastosowany w Driving Simulator 2009 uwzględnia szereg czynników fizycznych oddziałujących na samochód w ruchu, jak chociażby podsterowność oraz siła bezwładności. Wrażenie jazdy prawdziwym autem można dodatkowo spotęgować korzystając z kontrolera w formie kierownicy.

Twórcy gry przygotowali kilka modeli samochodów osobowych reprezentujących różne klasy – od małych i zwinnych aut miejskich, poprzez popularne kompakty, aż po trudne w prowadzeniu limuzyny i auta sportowe. Brak licencji producentów nie pozwolił na wierne skopiowanie autentycznych pojazdów, ale fani motoryzacji nie powinni mieć większych problemów z rozpoznaniem marek.

Oprawa audiowizualna Driving Simulator 2009 wyraźnie odstaje od współczesnych standardów i wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Uwagę zwracają starannie wykonane modele pojazdów, uwzględniające wiele detali nadwozia i wnętrza kabiny pasażerskiej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Driving Simulator 2009

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Samochodu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7