Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka ABC with Reksio (PC)

ABC z Reksiem PC

ABC with Reksio

ABC z Reksiem to gra edukacyjna z sympatycznym i dobrze znanym psem Reksiem w roli głównej.

Logiczne | seriale animowane | edukacyjne | dla dzieci | polskie

PC Windows
Okładka ABC with Reksio (PC)

producent: Aidem Media

wydawca: Aidem Media

wydawca PL: Aidem Media

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30grudnia2001

30grudnia2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ABC z Reksiem to gra edukacyjna z sympatycznym i dobrze znanym psem Reksiem w roli głównej. Opisywany program przeznaczony jest dla dzieci w wieku od pięciu lat i służy do nauki podstaw alfabetu, funkcji litery w słowie oraz czytania i rozumienia prostych słów, zwrotów czy całych zdań.

Rozgrywka podzielona jest na trzy części: Grę, Elementarz i Szkołę. Pierwsza z nich to wesoła zabawa ze Smokiem Literkowym, który porwał chłopca - najlepszego przyjaciela Reksia. Aby go uwolnić nasz bohater musi skompletować cały alfabet, najmłodsi gracze zaś mu w tym oczywiście pomagają (przechodzenie różnych gierek i rozwiązywanie zgadywanek). Interaktywny Elementarz stanowi zbiór kolorowych stron poświęconych poszczególnym literkom (ukryte animacje, słowa i różne zabawy). Z kolei Szkoła to przyjazny dziecku kurs nauki alfabetu składający się z około 100 zdań, zabaw i prezentacji. Dzieci uczą się tutaj nie tylko rozpoznawać litery, ale także posługiwać się nimi w różnych sytuacjach.

Centrum świata Reksia stanowi podwórze domu. Tam nasi milusińscy znajdą sześć ciekawych gier, w których można zdobyć literki. W zabawie o nazwie „Kura w opałach” Reksio musi odeprzeć ataki lisów. W „Szklarni” sadzi nasionko i hoduje literki, natomiast w „Maszynie koguta” zamienia przedmioty na litery. W grze „Wędrowcy” dzieci uzupełniają brakujące litery w słowach, zaś w „Literkowym sklepie” sprzedają przedmioty i zamieniają je na literki. Reksio chodzi także „Na ryby”, gdzie łowi przedmioty, które następnie może w sklepie zamienić na litery. Podczas tych zabaw najmłodsi poznają alfabet, ćwiczą także pisanie i czytanie. ABC z Reksiem posiada kolorową, rysunkową grafikę, która sprawia, iż najmłodsi z chęcią spędzają czas na nauce przy komputerze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe ABC with Reksio

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe ABC z Reksiem

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 133 Mhz
  • 16MB RAM
  • Windows 95/98