Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Reader Rabbit: 1st Grade (PC)

Królik Bystrzak dla Pierwszaka: Przygoda pod Chmurką PC

Reader Rabbit: 1st Grade

Gra edukacyjna, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona do najmłodszych graczy, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Program ten łączy przyjemne z pożytecznym i jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu (MENiS).

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Reader Rabbit: 1st Grade (PC)

producent: Riverdeep

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2003

29lipca2004

pudełko PL

Królik Bystrzak dla Pierwszaka - Przygoda pod Chmurką to gra edukacyjna, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona do najmłodszych graczy, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Program ten łączy przyjemne z pożytecznym i jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu (MENiS). Składa się z szeregu mini-gierek z sympatycznym, tytułowym Króliczkiem w roli głównej. Towarzysząc głównemu bohaterowi w kolejnych przygodach, młody gracz rozwiązuje liczne zadania, które rozwijają jego umiejętności (m.in. czytanie ze zrozumieniem, koordynacja wzrokowo-słuchowo-ruchowa, samodzielne myślenie, dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, lateralizacja czy też rozpoznawanie i porównywanie figur geometrycznych). Kilkustopniowy system poziomu trudności zadań, który automatycznie dopasowuje się do umiejętności poszczególnego użytkownika, sprawia że gra nie zniechęca do dalszego wysiłku, a wręcz przeciwnie – za dobrze wykonane ćwiczenia dziecko jest nagradzane specjalnymi punktami, co skutecznie je motywuje do coraz trudniejszych „misji”. Podobnie jak cała seria gier z Królikiem Bystrzakiem, także i tą cechuje ładna i kolorowa oprawa wizualna, stylem przypominająca uwielbiane przez dzieci kreskówki. Ścieżka dźwiękowa również stoi na zadowalającym poziomie. Polscy lektorzy i tłumacze zapewnili wysokiej jakości dialogi, często obfitujące w humorystyczne wstawki. Program oczywiście w całości jest zlokalizowany.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Królik Bystrzak dla Pierwszaka: Przygoda pod Chmurką

Wymagania wiekowe Reader Rabbit: 1st Grade

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Królik Bystrzak dla Pierwszaka: Przygoda pod Chmurką

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166, 32 MB RAM, 10 MB wolnego miejsca na dysku, 16-bitowa karta dźwiękowa, CD-ROM x8 lub szybszy, 16-bitowa karta graficzna