Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Scriptarians: The Tournament (PC)

Scriptarians: The Tournament PC

Scriptarians: The Tournament to gra logiczna z elementami edukacyjnymi (nauka programowania), stworzona przez studio Artifex Mundi. Gracze mają okazję spróbować swoich sił w roli programistów i stworzyć programy kontrolujące poczynania grupki herosów ze świata fantasy.

Logiczne | edukacyjne | polskie

PC Windows
Okładka Scriptarians: The Tournament (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2007

17października2007

pudełko PL

Scriptarians: The Tournament jest debiutanckim projektem zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Deweloperzy zaczerpnęli inspirację z kultowej produkcji z lat 80. ubiegłego wieku – Core War dostosowując jednak rozgrywkę do oczekiwań współczesnych graczy oraz możliwości technicznych współczesnych komputerów.

Akcja gry osadzona została w świecie fantasy, w którym drużyna złożona z maga, kapłana, łucznika i barbarzyńcy uczestniczy w prestiżowym turnieju The Scriptarians. W przeciwieństwie do większości gier zadanie graczy nie polega na kontrolowaniu poczynań postaci w walce, ale na stworzeniu odpowiednich programów, które wykorzystają atuty każdego z członków grupy i zapewnią im zwycięstwo w starciu z przeciwnikami.

Tworzenie skryptów w Scriptarians: The Tournament opiera się na wprowadzaniu instrukcji podobnych do stosowanych w popularnych językach programowania. Bardziej doświadczeni w tym temacie gracze mogą posłużyć się własnymi umiejętnościami, podczas gdy dla laików przewidziano ułatwienia w postaci gotowych rozwiązań.

Efekty działania stworzonych programów obserwować można śledząc poczynania drużyny w trójwymiarowym środowisku graficznym. Co szczególnie ważne, kluczem do odniesienia zwycięstwa w starciach z komputerową sztuczną inteligencją lub żywym przeciwnikiem (w trybie multiplayer) jest nie tylko prawidłowe funkcjonowanie wygenerowanych skryptów, ale również ich właściwa interakcja w drużynie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Scriptarians: The Tournament

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Scriptarians: The Tournament

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 1 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna 128MB (GeForce 5900 lub lepsza), 300 MB HDD, Windows XP/Vista/7